ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 22 березня 2017 р.

22.03.2017р. Б. / Роздуми владики Венедикта над сьогоднішнім читанням Святого Писма (Бт.9,18-29; 10,1)

Бут.9,18–29; 10,1:  «Та й випив він вина й упився в своїм наметі так, що й обнажився»

Напевно, Ной упився тому, що не мав досвіду вживати вино. Перший раз випив його як напій, захмелів і сп’янів. І тому так необачно вчинив. Але бачимо, що в тій його необачності, в ситуації, яка вийшла з-під його контролю, двоє синів чинять по-різному: один прикриває цей вчинок тата, щоб його не осоромити, а інший, дуже нерозважливо, сам висміює батька і ще й іншим про це розповідає. 

У нашому житті ми також дуже часто немилосердні одні до одних, категоричні й вимогливі. А самі водночас очікуємо розуміння, милосердя й доброти від інших. Це читання вчить нас саме цього – мати милосердя до падінь інших. Тобто покривати любов’ю чиїсь недоліки, деколи навіть закривати очі на вади інших, з любов’ю ставитися до них. 

Логіка цього дуже проста. Господь каже: що ми хочемо, щоб нам чинили, те й і ми чинімо. Знаємо, що необачний син Ноя був проклятий за свій вчинок. Отже, маймо милосердя до інших, тоді й вони колись обдарують цим милосердям нас у земному житті, а Бог точно винагородить нас за це у житті вічному.

+ВЕНЕДИКТ

Джерело:   ДИВЕНСВІТ.КАЛЕНДАР

Немає коментарів:

Дописати коментар