ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 17 лютого 2016 р.

17.02.2016р. Б. / Глава УГКЦ: Таке відчуття, що за нашими плечима хтось торгує нашими душами

Ми часом є людьми, які потребують і очікують утіхи. І ось богопосвячена особа є та, хто несе те світло у своєму серці, показує, хто є нашою утіхою і в кого її треба шукати… Такі слова сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних на празник Стрітення Господнього в місті Обухів (Київщина).
Свято Стрітення Господнього є одним з найбільших дванадцяти християнських свят у році.
Цей день є особливим днем молитви за наше монашество. У нашій Церкві це є день богопосвячених осіб. «Чому? Тому що та людина, яка посвятила своє життя Богові, вступила до монастиря, вона теж стала подібна до свічки…», – пояснив Предстоятель.
Проповідник відзначив, що кожен з нас переживає, ніч темряви. «Ніч, коли ми чуємося покинутими. Ніч, коли ми не маємо світла. Так видається, що тої ночі прийде ангел смерті і все скінчиться. Ми часом є людьми, які потребують і очікують утіхи. І ось богопосвячена особа є та, хто несе те світло у своєму серці, показує, хто є нашою утіхою і в кого її треба шукати. Та богопосвячена особа теж подібна до свічки. Бо Христос казав своїм учням: Ви є світло світу. Світильник не запалюють, щоб його сховати десь під ліжком, але ставлять його на видне місце, аби він освічував усім тим, хто є в кімнаті. Ось тими світильниками у особливий спосіб є богопосвячені особи. У них ми часто шукаємо потіхи, духовної потіхи», – зазначив Блаженніший.
Він відзначив, що за останні дні ми багато пережили темряви, розгублення, непорозуміння. «Таке відчуття, що за нашими плечима хтось торгує нашими душами, хтось домовляється, навіть на рівні релігійних світових діячів. Але сьогодні Христос каже: ну, не бійтеся, бо світло є з вами. Навіть коли сьогодні хтось вас не розуміє з тих, хто є на тій землі провідниками, будьте певні, що той, хто вас розуміє і є вашим спасінням, є сам Господь Ісус Христос», – наголосив Предстоятель.
«Отож нехай Він вийде кожному з вас сьогодні на зустріч. А освячені свічки принесіть додому як символ і знак божого світла і надії, яка є між нами у цей день», – побажав Глава УГКЦ усім вірним.
По завершенні Літургії Глава УГКЦ освятив ікону і  ризу подаровану йому монахами із Гроттофератського монастиря, яка відтепер перебуватиме в Обухівській обителі.

Немає коментарів:

Дописати коментар