ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 26 січня 2016 р.

26.01.2016р. Б. / Папа: Автентичне шукання єдності християн неможливе без ввірення себе Отчому милосердю

«Як Єпископ Риму та Пастир Католицької Церкви, прагну призивати милосердя і прощення за неєвангельську поведінку католиків щодо християн інших Церков. Одночасно, заохочую всіх братів і сестер католиків простити, якщо сьогодні чи в минулому вони зазнали кривду від інших християн», – ці промовисті слова у контексті Святого Року Милосердя пролунали з уст Папи Франциска під час проповіді, яку він виголив у понеділок, 25 січня 2016 р., в базиліці святого Павла поза мурами.

З нагоди свята Навернення святого Павла та завершення Тижня молитов за єдність християн, Глава Католицької Церкви очолив на місці поховання Апостола Народів екуменічну вечірню, в якій взяли участь представники різних християнських конфесій. Процесійний вхід перед початком богослуження відбувся під звуки офіційного гімну Ювілею Милосердя. Папа, у супроводі кардинала Курта Коха, Президента Папської Ради сприяння єдності християн, Високопреосвященнного Ґеннадіоса, Митрополита Італії, Мальти і Південної Європи (Константинопольський патріархат) та Преподобного Девіда Моксона, Представника при Святому Престолі Кентерберійського архиєпископа, Глави Англіканської Співдружності, зійшли до крипти, де помолилися перед мощами святого Павла. Поряд з Сикстинською капелою, кілька творів під час богослуження виконав лютеранський хор з Дрездена.

«Я найменший з апостолів, […], бо гонив Церкву Божу. Благодаттю Божою я є те, що є, а благодать Його в мені не була марна». Коментуючи ці слова з першого Послання святого Павло до Коринтян, Папа зауважив, що ними апостол підсумовує своє навернення, яке «не було, насамперед, моральною переміною, але – перемінючим досвідом Христової благодаті та, одночасно, покликанням до нової місії – звіщати всім того Ісуса, якого він спочатку переслідував, переслідуючи Його учнів». Отож, «покликання бути апостолом» ґрунтується не на заслугах, але на «безмежній Божій доброті».

Святіший Отець зауважив, що досвід святого Павла є схожим до досвіду перших християнських громад, до яких святий Петро написав своє перше послання, з якого було почерпнуто тему цьогорічного Тижня молитов за єдність християн. Звертаючись до членів «малих та слабких громад, яким загрожувало переслідування», святий Петро присвоює їм ознаки святого Божого люду: «Ви ж – рід вибраний, царське священство, народ святий, люд, придбаний Богом». І це, за словами Папи, як для перших християн, так і сьогодні для всіх охрищених, є «причиною розради і постійного здивування: знати, що обрані стати частиною задуму Божого спасіння».

«У цьому сягаємо таїнства милосердя і Божого обрання: Отець любить всіх і прагне всіх спасти, а для цього кличе деяких, “здобуваючи їх” Своєю благодаттю, щоб через них Його любов могла досягти всіх. Місією всього Божого люду є звіщати дивні Господні речі, а першою з них – Христове пасхальне таїнство, через яке ми перейшли від темряви гріха і смерті до сяйва Його життя, нового та вічного», – зазначив проповідник, наголошуючи, що всі віруючі в Христа, не зважаючи на поділи, які нас ще відокремлюють, покликані «звіщати дивні діла Божі».

За словами Святішого Отця, поступ на шляху до видимої єдності між всіма християнами можливий не лише тоді, «коли наближаємося одні до одних», але, насамперед, «мірою того, як ми навертаємося до Господа, який Своєю благодаттю нас обирає та кличе бути Його учнями». А навернутися означає «дозволити Господеві замешкати та діяти в нас». Отож, коли християни різних Церков «слухають Боже слово і намагаються впроваджувати його в життя», то вони чинять «дійсно важливі кроки до єдності». І єднає нас не лише покликання, але й «та сама місія: звіщати всім дивні Божі діла», тому на шляху до повної єдності, «ми вже можемо розвивати різноманітні форми співпраці» для поширення Євангелія.

«У цьому надзвичайному Ювілейному Році Милосердя, добре запам’ятаймо, що справжнє шукання єдності неможливе без повного ввірення себе Отчому милосердю. Просімо, насамперед, прощення за гріх наших поділів, які є відкритою раною на Христовому Тілі, – закликав Папа Франциск. – Як Єпископ Риму та Пастир Католицької Церкви, прагну призивати милосердя і прощення за неєвангельську поведінку католиків щодо християн інших Церков. Одночасно, заохочую всіх братів і сестер католиків простити, якщо сьогодні чи в минулому вони зазнали кривду від інших християн. Ми не можемо скасувати те, що сталося, але не хочемо дозволити, щоб тягар провин минулого й надалі забруднював наші стосунки. Боже милосердя оновить наші стосунки».

Закликавши всіх приєднатися до Ісусової молитви: «Щоб усі були одно, аби світ увірував», Святіший Отець ще раз підкреслив, що «єдність є даром милосердя Бога Отця».

Немає коментарів:

Дописати коментар