ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 11 січня 2016 р.

11.01.2016р. Б. / Глава УГКЦ: Українці є героями, які будують своє майбутнє (+AUDIO)

Так важливо відчути, що ми не є учасниками якоїсь трагедії. Ми знаємо, що це протиріччя між сліпою долею і людською свободою є змістом грецької трагедії. Цілком ні. Ми є героями, які будують своє майбутнє. Але нам потрібно це робити лише в Бозі і разом з Ним. Щоб Різдво нашого Спасителя врятувало нас від нових небезпек. Щоб те Різдво стало будівничою і рушійною силою буття нашого народу. Про це у Неділю після Різдва сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового.

Проповідник розповів, що сьогодні Євангеліє оповідає нам про три події, які безпосередньо відбулися після народження Ісуса Христа. Перша подія – вимушена втеча святої родини до Єгипту. Бо одразу з'явилися ті, хто тут же намагався Його знищити... Друга подія – помста Ірода. Ірод посилає військо у Віфлеємі і убиває дітей до двох років. Третя подія – Йосип обручник у Єгипті чує уві сні голос: вертай додому, бо вже нема тих, які чигали на життя дитятка. Усі ці події євангелист Матей представляє нам як сповнення старозавітніх пророцтв. Себто новонароджений Ісус начебто вбирає в себе історію старозавітнього божого люду. Сам її повторяє, переживає у собі...

«Що означають сповнення оцих пророцтв? У сьогоднішньому божому слові ми отримуємо відповідь. Творцем історії, її повним господарем не є жодна імперія, жоден земний володар. Творцем історії є Господь Бог. Людина перестає бути простим об'єктом, тобто суб'єктом лише тоді, коли відкриває своє серце на голос Визволителя і Спасителя. Тоді вона стає співучасником, творцем своєї власної історії. І особистої, і власного народу», – вважає Блаженніший Святослав.

Проповідник нагадав, що сьогодні у неділю по Різдві ми відзначаємо пам'ять царя Давида, який є кращим прикладом розквіту свободи історії ізраїльського народу. Святкуємо пам'ять Йосипа обручника, який рятує святе сімейство і чинить історію святої родини. А також першого єпископа Єрусалиму Якова. «Їхня пам'ять, – вважає Глава Церкви, – сьогодні є запрошенням кожному з нас стати господарями своєї власної історії, співдіяти з Богом у всьому тому, що ми називаємо «історія спасіння», яка є історією визволення людини, віднайдення її гідності, а відтак людини, яка в Бозі віднаходить свою справжню свободу. Бо там, де немає Бога, там є рабство. Тільки в Бозі і з Богом людина може бути вільною і зберегти свою гідність».

На його переконання біблійні пророцтва якось по-особливому торкають сьогодні душі українців. «Вкотре видається, – каже Блаженніший, – що наш народ, наша держава перестає бути суб'єктом міжнародних відносин, а перетворюється на об'єкт торгів, перемовин... Український народ, який у Революції гідності помішав карти політикам, вийшов наново на сцену світової історії, сьогодні повинен відкликнутися на покликання до свободи, яку може отримати і зберегти лише разом з новонародженим Спасителем».

Предстоятель просить вірних застановитися, що ми як народ божий вкотре знову покликані відкрити історію власного буття, власного народу. Бо той народ, який не знає своєї історії, не має майбутнього.

«Отож молімося до нашого новонародженого Спасителя, щоб Він був разом з нами, щоб Він увійшов і взяв на себе історію українського народу, його буття. І щоб ми разом з Ним, без остраху, але з великою вірою, надією і любов'ю будували своє майбутнє, якого будемо господарями на своїй власній Богом даній землі», – попросив Блаженніший Святослав.


Немає коментарів:

Дописати коментар