ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 12 листопада 2015 р.

12.11.2015р. Б. / Роздуми владики Венедикта над сьогоднішнім Євангелієм та Апостолом

Четвер 24 тижня 

Євангеліє
Лк.11,47–12,1:  «Остерігайтесь фарисейської закваски, тобто лицемірства»

У своєму житті ми дуже часто граємо різні ролі, через це буваємо нещирі з іншими, можливо, навіть лицеміримо. Одні ролі граємо в стосунках жінка з чоловіком, діти з батьками, інші на роботі, ще інші – серед друзів. А ще сумніше – часто граємо роль самі перед собою.

Де ж ключ і яка розв’язка, щоби перестати грати ці ролі,  щоб бути правдивим собою, ким я є, остаточно яким сотворив мене Бог?

Ця розв’язка є в наших стосунках з Богом. Бог є правда та істина. Чим більше наближаємося до Бога, до правди та істини, тим більше самі стаємо правдиві та істинні. Що більше ми перебуваємо з Богом, то більше можемо бути собою у всіх життєвих ситуаціях. Тоді нам не буде страшно, яку ми займаємо посаду, чи нас цінують, чи не цінують, чи маємо в житті успіхи, чи невдачі, бо будемо розуміти, що ми за будь-яких обставин цінні в очах Божих!Апостол
1Сол.5,1–8:  «Не спімо, отже, як інші, а чуваймо та будьмо тверезі!»

Знаємо, що нетвереза людина неадекватна у своїй поведінці, вона сприймає світ у викривленому розумінні. Під дією алкоголю може зробити якісь гріхи та вчинки, яких ніколи не планувала і про які потім буде дуже шкодувати.

Подібною до стану сп’яніння є затуманеність або, як каже сьогоднішнє апостольське читання, стан, коли ми немовби спимо. Бо ми робимо ті чи інші вчинки, а потім шкодуємо, робимо ті чи інші кроки, які пізніше усвідомлено ніколи б не зробили. Як Господь просив своїх учнів не спати, а чувати з Ним, так і апостол каже нам чувати, не спати, бути уважними і пильнувати свій стан!

+Венедикт

Джерело:   Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар