ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 6 жовтня 2015 р.

06.10.2015р. Б. / Роздуми владики Венедикта над сьогоднішнім Євангелієм та Апостолом

Вівторок дев'ятнадцятого тижня 

Євангеліє
Лк.5,12-16:    «Господи, якщо хочеш, можеш мене зробити чистим»

 Коли придивитися до наших молитов, може навіть найщиріших, то вони дуже часто пов’язані з тим, що ми найчастіше висловлюємо Богу якісь наші прохання, благання. Часто ми сумуємо, коли того чи іншого Бог нам не дасть, не реалізує. Ми не до кінця вдоволені. Але, однак, мусимо розуміти, що Господь найкраще знає, що є правдивим добром для нас. Бо ж саме Він найбільше свідомий того, що дійсно є корисним для нас. Часто те, що ми просимо, може навіть і близько не бути для нас добром.

 Тому дуже варта уваги для всіх нас сьогоднішня молитва цього чоловіка, який казав до Господа в своїй потребі – проказі: «Якщо хочеш, можеш мене очистити». А Бог може хотіти лише того, що є правдивим добром для нас. Тому в наших проханнях ми мали б завжди додавати «якщо хочеш», «якщо така буде Твоя воля», «якщо це є правдивим добром для нас». 

Маємо висловити, і це дуже важливо, Богові своє прохання, свою думку, позицію, але завжди додати: «Якщо це є корисне, добре для нас, якщо це Твоя воля, якщо Ти цього хочеш».Апостол
Фл.1,8–14:  «…мої кайдани додали сміливості в Господі, ще більш набрати відваги безстрашно проголошувати слово Боже»

Будьмо чесні зі собою: коли приходять труднощі, випробування, проблеми в наше життя, ми стараємось швидше їх вирішити, молимось Богові, щоб скоріше вони нас оминули. Але якщо все, навіть найгірші випробування, переслідування, кайдани, все це посилає нам Господь, то Він потребує, щоб ми в цих обставинах свідчили про Нього.

Якщо ми у кожній ситуації зберігаємо християнську поставу, то робимо це не тільки заради себе, але й заради інших людей. Своїм прикладом ми вчимо інших, якою б мала бути людина, християнин, якою б мала бути людська, а тим більше християнська поведінка. Тому вміймо приймати труднощі та кайдани, як нагоду свідчення нашого християнства!

+Венедикт

Джерело:   Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар