ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 10 липня 2015 р.

10.07.2015р. Б. / Владика Петро (Стасюк): Що таке мир?

Занадто легко сказати, що мир – це відсутність війни. Є багато країн, місцевостей або навіть місцевих груп чи організацій, які не перебувають у стані війни, але ви не могли б сказати, що вони мирно співіснують. Мешканці різних частин світу є свідками різного роду злочинів проти своїх власних громадян. Відсутність миру включає в себе не тільки збройні конфлікти, а й політичні, економічні та соціальні проблеми, які є руйнівними для життя і сім’ї.

Папа Франциск і його попередники неодноразово нагадували нам, що ми не можемо мати миру, якщо ми не творимо справжніх вузів братерства , якщо ми повністю не усвідомлюємо, що у нас є спільний батько. Справжнє братерство серед людей передбачає і вимагає, щоб у нас був спільний Батько. Таким чином, кожна людина стає сусідом, який піклується про своїх ближніх сусідів.

Це був Бог, Отець наш, який дав нам покликання жити як брати і сестри і, отже, піклуватися один про одного. Після того, як Каїн убив Авеля, перше, що Бог запитав Каїна було, “де твій брат?” Він відповів:. “Я не знаю.” (Бут 4,9 )

Історія про Каїна й Авеля вчить нас, що у всіх нас є покликання бути братами і сестрами, а також про сумну здатність зрадити це покликання. Ми повинні знати, де є  наші брати і сестри.

У Mт. 23: 8-9 ми читаємо: ”Бо у вас є тільки один Отець, який є Бог, і ви всі брати і сестри”.

Це братство людства є найважливішою основою світу. Папа Павло VI сказав, що світ залежить від “розвитку народів”. Це означає соціальний та економічний розвиток. Папа Римський Іоанн Павло II сказав, що світ міститься в нашому “зобов’язанні солідарності.” Іншими словами багаті повинні допомагати бідним, тому що ми всі діти одного Отця. Бідність, нестатки, маргіналізація,  ізоляція і створення залежності є ознакою того, що люди і народи не бачать і не люблять один одного, як брат і сестра.

4 вересня 2013 Папа Франциск написав листа президенту Путіну. У цьому листі він нагадав президентові Росії, що ”збройні конфлікти завжди є навмисним запереченням міжнародної гармонії і створення глибоких розбіжностей і глибоких ран, які вимагають багато років, щоб їх загоїти.

Для того, щоб досягнути мир, необхідне перетворення сердець. Ми всі брати і сестри, і ми не розглядаємо наших  ближніх  як ворогів. Замість цього ми повинні працювати разом, щоб подолати егоїзм і бажання панувати.

+ Петро

Джерела: http://catholicukes.org.au/

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар