ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 20 лютого 2015 р.

20.02.2015р. Б. / Не будьте байдужими до страждань українського народу, — єпископи у Ватикані

Святослав Шевчук у Ватикані
Триває візит «до Апостольських порогів» українських єпископів РКЦ та УГКЦ.
 
У рамках візиту ad Limina до Апостольської Столиці 18 лютого відбулася зустріч Синоду Єпископів УГКЦ з кардиналом Леонардо Сандрі, префектом Конгрегації у справах Східних Церков.
 
На зустрічі з очільником ватиканської дикастерії, яка опікується Східними Церквами, єпископи УГКЦ  обговорили найактуальніші питання сучасної ситуації в Україні та служіння Церкви в умовах війни. 

У своєму зверненні до кардинала Сандрі Блаженніший Святослав наголосив, що «в Україні немає громадянської війни. Ідея про громадянську війну є частиною російської пропаганди, яка намагається переконати Захід у тому, що на Сході України воюють сепаратисти проти української держави». Предстоятель УГКЦ також вказав на проблему гуманітарної катастрофи в Україні, яка «з часів Другої світової війни є найбільшою в історії українського народу»

Окрім цього, Блаженніший Святослав вручив кардиналу Сандрі плід багаторічної роботи Синоду Єпископів УГКЦ – апробовані ad experimentum терміном на три роки Канони Партикулярного права УГКЦ. «Це також є свідченням єдності нашої Церкви не лише на території України, а й у всьому світі», — наголосив Глава УГКЦ. На зустрічі обговорили тему утворення нових структур УГКЦ та їх необхідності в душпастирському служінні Церкви. З окремим словом на цю тему виступив владика Йосиф, Єпископ-помічник Київської архиєпархії та керівник Пасторально-місійного відділу УГКЦ. На зустрічі був також присутній архиєпископ Циріл, Секретар Конгрегації для Східних Церков. 

Увечері 18 лютого єпископи УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ, молилися Архиєрейську Божественну Літургію на гробі святого апостола Павла в соборі на честь його імені в Римі. 

У четвер, 19 лютого, єпископи Синоду УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом відвідали Конгрегацію католицької освіти у Ватикані. На зустрічі із монсеньйором Анджело Вінченцо Дзані, Генеральним секретарем цієї дикастерії, єпископи УГКЦ обговорили найактуальніші проблеми в освітній сфері УГКЦ. 

У вступному слові до працівників Конгрегації Блаженніший Святослав зазначив, що «для УГКЦ питання католицької освіти є надзвичайно важливим. Ще в 90-х роках, коли наша Церква тільки вийшла з підпілля, наші єпископи зрозуміли, що інвестиції у виховання майбутнього покоління є пріоритетним завданням». Однак на цьому шляху, за словами Глави УГКЦ, Церква неодноразово зустрічалася з перешкодами державного законодавства. «У нас було відчуття, що ми ще знаходимося в сфері комуністичної освіти», — додав він і вказав на позитивне значення нещодавньої освітньої реформи. 

Окремою темою дискусії було питання нострифікації та визнання дипломів другого і третього рівня, здобуті у папських університетах, зокрема в Римі.  Як один із можливих способів вирішення цієї проблеми Глава УГКЦ вказав на підписання окремого договору між Апостольською Столицею та Україною про взаємовизнання дипломів та наукових ступенів. 

Учасники зустрічі також обговорили питання розвитку філософсько-богословського факультету Українського католицького університету. «Для нас є надзвичайно важливим отримати акредитацію цього факультету не тільки ad experimentum. Ми переконані, що на сучасному етапі цей факультет дозрів до того, щоб отримати повноцінне визнання Апостольської Столиці»”, — наголосив Блаженніший Святослав. 

Ввечері, 19 лютого, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія в папській базиліці Санта Марія Маджоре. 

Під час проповіді Глава УГКЦ наголосив, що «якщо світова спільнота буде байдужою до подій в Україні, завтра це може трапитися у будь-якій іншій країні». «Біль України є початком болю всього людства. Якщо людство сьогодні не зуміє зупинити вбивчу руку агресора, завтра вона може посягнути на будь-яку іншу державу», – зазначив Предстоятель УГКЦ. 

На завершення своєї проповіді Блаженніший Святослав висловив переконання, що «Україна є і Україна буде» і від імені УГКЦ закликав усіх «не бути байдужими до страждання українського народу». 

На богослужінні також був кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков. У своєму зверненні до української спільноти він запевнив про підтримку з боку Апостольської Столиці у «ці важкі часи випробування для українського народу» і додав, що «жоден камінь людського гробу, який несе в собі гнів, ненависть і розколи, не повинен закривати наші серця для надії». 

У Літургії взяли участь також представники «Мігрантесу» Єпископської Конференції Італії та Римського вікаріату, Єпископ-помічник Римської єпархії Маттео Дзуппі, ректори та настоятелі українських духовних інституцій, чинів та згромаджень, студенти, священики-капелани з різних регіонів Італії. 

За матеріалами: Департамент інформації УГКЦ  

Джерело:    КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар