ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 23 січня 2015 р.

23.01.2015р. Б. / Роздуми владики Венедикта над сьогоднішнім Євангелієм та Апостолом

П’ятниця 33-го тижня після П’ятдесятниці

Євангеліє
Мр. 13, 1–8
«Вважайте, щоб ніхто не обманув вас»

Христос явив правду про Бога, дарував нам Спасіння, і від Нього цю Добру Новину світом понесли апостоли. Від апостолів прийняли їхні учні, єпископи, священики, і так триває дотепер. Саме та неперервна тяглість нашої віри, яка виходить від самого Господа, свідчить, що наша віра правдива.

Бачимо, що у світі люди шукають Бога навпомацки, а буває, що як знайдуть, то так викривлюють віру, що за нею вже нема правдивого Бога. Тому християнам дуже важливо дбати і пильнувати, щоб ніхто не обманув нас, щоб ми самі не обманулись. Мусимо пильнувати свій шлях кожного разу, як за компасом, перевіряти, наскільки наш спосіб думання про Бога, наше розуміння Церкви, Святих Тайн, молитви, адекватні до того, що передане Христом.

У цьому завжди була важливість церковної Традиції – пильнування джерел. А ті джерела сягають самого Христа. І саме правдива наука робить нас кращими, робить лагіднішими, люблячими, добрішими, здатними прощати. Господь каже, що по плодах пізнають, чиї ми діти. Так і правдивість тої науки, яку ми маємо, те, наскільки вона сягає Христа, завжди видно по плодах нашого життя.   


Апостол
2 Пт. 1, 1–10
«Благодать вам і мир хай збільшується через спізнання Бога й Ісуса, Господа нашого!»

Знаємо, що навіть навертаючись і усвідомлюючи для себе потребу покаяння і тяжкість гріха, не є легко його побороти, змінити свої недоліки, змінити свій спосіб життя. Часто дуже багато працюємо, а результати невеликі, старі пристрасті затягують, рани серця болять з новою силою, а гріх, навіть очевидний, тяжко викорінити зі свого життя назовсім.

Часто наше змагання триває не тільки днями, але місяцями і роками. Усе наше життя є тим змаганням, в якому поборюємо свою гріховну природу, однак сьогодні апостол нам вказує дорогу, лише йдучи якою можна переборювати все негідне в собі – пізнання Бога.

Якщо ми наближаємося до Бога, то в нас збільшується сила і спроможність перемагати наші спокуси, недоліки і вади. Тільки з Богом ця боротьба має сенс. Тож зростаймо в Бозі, щоб сповнюватися Його силою! 

+Венедикт

Джерело:    Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар