ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 13 грудня 2014 р.

13.12.2014р. Б. / «Україна ще скаже своє слово в питаннях екуменізму і міжрелігійного діалогу»

Україна ще скаже своє слово в питаннях екуменізму і міжрелігійного діалогу, — Мирослав Маринович

У Львові 10 грудня відбувся Міжрелігійний круглий стіл, присвячений християнсько-ісламському діалогу та кримським татарам.

Захід організував Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» за підтримки Львівської міської ради.
Про це CREDO повідомив керівник Центру «Лібертас» Тарас Дзюбанський.
 
Участь у заході взяли: митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк), голова комісії задля сприяння християнської єдності Донецького екзархату УГКЦ о. Тихон Кульбака, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Шейх Саїд Ісмагілов, голова мусульманської кримсько-татарської релігійної спільноти «Їхсан» Ернест Абкелямов, віце-ректор Українського католицького університету у Львові Мирослав Маринович та завідувач відділом забезпечення діяльності Уповноваженого Президента у справах кримськотатарського народу Арсен Жумаділов. Модерував круглий стіл Тарас Дзюбанський, голова Центру «Лібертас».

Учасники обговорили питання як людям, які вірують та практикують свою релігію, бути свідками тих цінностей, які закладені у релігіях, яким чином комунікувати і знайомитися з традиціями одні одних та активно співпрацювати.
3
«Кримські татари є і будуть частиною України. Які б політичні ігри не продовжувалися на півострові та у світовій політиці, кримські татари та й українське суспільство загалом усвідомлює приналежність цього народу до України. Саме тому їхні проблеми – це наші спільні поблеми. Звичайно, що саме до влади належить компетенція в таких питаннях, як розробка дієвих соціальних програм насамперед з реєстрацією біженців та системою виплат пенсій і допомоги біженцям. Проте, у цьому всьому релігійні лідери та діячі, як з мусульманської, так і з християнської сторони мають і їхню роль. Це насамперед молитовне жертвування за переселенців, але і також інша допомога. Коли така співпраця буде відбуватися, то це буде найкращим виявом дієвого міжрелігійного діалогу», — вважає Тарас Дзюбанський, Керівник Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас». 

«Я переконаний, що Україна ще скаже своє слово і в питаннях міжхристиянського екуменізму і міжрелігійного діалогу також. Крім того, для нас дуже важливим є питання взаємопізнання, задля уникнення конфліктів. Ми повинні бути готовими до того, що різниця у поведінці не є проявом недоброзичливості чи нетолерантності. Мудрість полягає не в тому, щоб зробити наше життя безконфліктним, а те, яким чином ми реагуємо на природнє неспівпадіння наших форм поведінки», — сказав під час зустрічі Мирослав Маринович, віце-ректор Українського католицького. 

Захід проведено у рамках святкування 50-ліття «NostraAetate» — декларації ІІ Ватиканського собору про ставлення Церкви до нехристиянських релігій. 

Круглий стіл завершився молитвою-резолюцією, яку зачитали учасники: «Єдиний і Всемогутній Боже, Творче усього, що існує! Ти даєш нам мудрість пізнавати Твої дороги та силу поборювати бар’єри ненависті, зневаги і злоби. Ми дякуємо Тобі за дар нашого життя та за можливість вести діалог і шукати порозуміння одні з одними. Обдаруй нас потрібними ласками, щоб ми, як люди віруючі та релігійні, були свідками поваги, братерської любові, підтримки та милосердя одні для одних. Для наших політичних і релігійних лідерів просимо доброї волі та поваги. Нехай вони будуть розсудливі та мудрі у їхніх рішеннях. Просимо миру для нас, для нашого народу,  для нашої України і для всього світу».

Нагадаємо, глибоку та живу єдність між представниками релігій в Україні відзначив представник Папи Франциска, який прибув до України, щоб відзначити 25-річчя виходу з підпілля УГКЦ, кардинал Крістоф Шенборн. «Це те, чого я в житті майже не бачив», — сказав кардинал Крістоф Шенборн під час молитовного чування у Києві. «Те, чим живе Україна сьогодні, має стати взірцем для інших країн світу», — вважає представник Святішого Отця. 


Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар