ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 13 листопада 2014 р.

13.11.2014р. Б. / Диякона УГКЦ обрано президентом-делегатом Асоціації католицьких богословських інституцій від Європи

Диякона УГКЦ обрано президентом-делегатом Асоціації католицьких богословських інституцій від ЄвропиДиякона Українського католицького університету Романа Завійського обрано президентом-делегатом Асоціації католицьких богословських інституцій від Європи

4-7 листопада у Католицькому університеті Східної Африки, що розташований у Найробі (Кенія), відбулася 13-та Генеральна Асамблея Асоціації католицьких богословських інституцій (надалі - АКБІ), - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на оф.сайт УКУ. Ця Асоціація є структурним підрозділом Міжнародної федерації католицьких університетів, і об’єднує деканів богословських факультетів та директорів католицьких богословських навчальних закладів з усього світу. Попри те, що Україна представлена на цій Асамблеї вперше, декана філософсько-богословського факультету Українського католицького університету диякона Романа Завійського обрали президентом-делегатом від Європи.

Тема цьогорічної Асамблеї – «Вплив реальних контекстів на богословлення». Зважаючи на те, що організатором зустрічі став Богословський факультет Католицького університету Східної Африки, у фокусі був африканський контекст. Однак висновки були корисним відкриттям для представників будь-якої частини світу, оскільки презентовані доповіді торкалися актуального питання: як у конкретних богословських інституціях слід враховувати зміни у методі богослов’я, натхненні Другим Ватиканським Собором, соціальними та культурними викликами сьогодення, науко-технічним прогресом, життям конкретних християнських спільнот у їхніх контекстах, Біблією та Традицією, інформаційними технологіями тощо. Генеральна Асамблея відбувається раз у три роки, надаючи унікальну можливість керівникам католицьких інституцій, що зайняті в освіті та дослідницькій роботі, зібратися разом і обговорити питання, пов’язані з їхньою академічною діяльністю та лідерством.

«Для філософсько-богословського факультету УКУ важливо брати участь у богословському форумі такого рівня. У такий спосіб український богословський голос лунає у глобальному контексті після десятиліть мовчання. Обрання представника УКУ президентом-делегатом АКБІ від Європи є, власне, знаком входження України у світове богословське співтовариство, і визнання того, що нам є чим поділитися з перспективи українських церковних реалій», - зазначає диякон Роман.

У своїх враженнях від участі в Генеральній Асамблеї диякон Роман поділився таким спостереженням: «Церква у Кенії дуже жива і динамічна та має багато паралелей з українським контекстом, а також викликів, подібних до тих, з якими стикаємося ми. Так, Католицька Церква в Кенії, як і в Україні, характеризується багатьма покликаннями до священичого та монашого служіння, високою відвідуваністю церков, важливою роллю у побудові громадянського суспільства і поширенні християнських цінностей у публічній сфері. Що ж до викликів, то Церкви Африки, подібно як Східні Католицькі Церкви, намагаються творити своє автохтонне (африканське) богослов’я, через інкультурацію плекати свої специфічні риси богословлення. Прикладом може бути поширення в Африці богослов’я визволення, що є відповіддю на проблеми бідності і корупції».

Джерело:   КІРІОС

Немає коментарів:

Дописати коментар