ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 8 листопада 2014 р.

08.11.2014р. Б. / Папа розповів про дві категорії християн

папа меса
Про громадян неба та громадян землі, а також про те, як відрізнити фальшивих християн, розповідав у проповіді під час ранкової Меси 7 листопада Папа Франциск.
 
Натхнений біблійним уривком з Послання святого апостола Павла до Филип’ян, Святіший Отець зупинився на існуванні двох груп християн, які сьогодні, як і в часах Апостола Народів, присутні у Церкві. До тієї другої групи належать християни, які є такими лише з імені; вони є ворогами Господнього хреста, зісвітченими християнами або християнами-язичниками. Хоча вони називають себе християнами, але живуть зовсім не по-християнському. Тому слід бути обережними, щоб не піддатися спокусі і не зійти на дорогу християн-язичників. У таких християн серце стає літеплим, що призводить до занепаду. 

Далі Папа пригадав, що апостол Павло говорить про «громадянство» християн, що є небесним. Але лише справжні християни є громадянами неба, а ті, що є християнами лише на папері, вони є громадянами землі, громадянами світу. 

Кожен із нас повинен запитати себе: «А яким є я, що я маю від цих християн-язичників, чи є у мене з ними щось спільне? Чи і в моєму серці є той дух зісвітчення? Чи і в мені є щось поганського?», — наголосив Папа. — Якщо мені подобається вихвалятись перед іншими, якщо мені до вподоби гроші та слава, якщо мене сповнює гордість, то слід запитати себе: «Де є моє коріння, громадянином чого я є? Чи моє громадянство небесне чи земне?»» Святіший Отець зазначив, що ті «побілені» християни, які є учнями Ісуса лише назовні, погано закінчать, бо земне громадянство веде до руїни, натомість небесне — до зустрічі з Ісусом Христом. 

Продовжуючи проповідь, Папа Франциск виокремив декілька ознак, які вказують, коли людина сходить з доброї дороги на шлях зісвідчених християн. Любов та прив’язаність до земного багатства, до грошей, до земної суєти, також, якщо особа є гордою, — це знак, що людина крокує поганим шляхом. І навпаки, любов до Бога, служіння ближнім та покора свідчать про те, що особа знаходиться на добрій дорозі і прямує до своєї небесної батьківщини. На закінчення він закликав усіх у молитві благати в Господа витривалості у доброму, щоб наше серце не ослабилося. «Бути витривалі у Господі і в наслідуванні Христового хреста: в покорі, убогості, лагідності, служінні іншим, адорації, молитві», — закінчив проповідь Папа Франциск. 

За матеріалами: Радіо Ватикану 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар