ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 6 листопада 2014 р.

06.11.2014р. Б. / Папа засудив багаторічні процеси з визнання недійсності подружжя та хабарництво

шлюб
Люди мають право знати, що каже Церква про їхній шлюб, — переконаний Папа Франциск.
 
Справедливість і любов вимагають, щоб вірні могли якнайшвидше дізнатися думку Церкви про ситуацію свого подружжя. Інакше вони взагалі перестають перейматися думкою Церкви на цю тему, сказав Святіший Отець під час зустрічі з учасниками курсу для церковних юристів, який організував Трибунал Римської Роти. 

Папа Франциск пригадав, що на нещодавньому Синоді єпископів звучали пропозиції про спрощення юридичних процедур. 

 «Багато людей хочуть дізнатися думку Церкви стосовно власного шлюбу, позитивну чи негативну, але завжди справедливу, — сказав Папа. Проте деякі процедури такі довгі і такі складні, що не допомагають, і люди від них відмовляються». 

Папа пригадав свій аргентинський досвід. Він розповів, що міждієцезіяльний суд в Буенос Айресі першої інстанції обіймає 15 дієцезій. З найвіддаленішої точки до нього потрібно їхати близько 240 кілометрів. Це неправильно, — вважає Понтифік. «Не варто чекати, що прості люди прийдуть до цього суду. Тому що їм для цього потрібно здійснити подорож, витратити робочий день, втратити заробіток тощо. У такому випадку вони собі кажуть: Бог мене розуміє, житиму з цим тягарем у серці. Але Мати Церква повинна бути справедливою і сказати: Так, твій шлюб недійсний або ні, твій шлюб дійсний. Справедливість вимагає, щоб це сказати. Завдяки цьому люди можуть йти вперед без цих сумнівів і темряви у душі», — сказав Папа. 

Святіший Отець пригадав, що ще перед початком Синоду він заснував комісію, яка повинна розглянути можливість спрощення правних процедур. 

Крім того, Папа звернув увагу на інші загрози, пов’язані з процесами визнання шлюбу недійсним. 

Папа закликав бути дуже обережними, щоб процеси не були пов’язані з хабарництвом. Він пригадав скандал, коли сам звільнив людину, що обіцяла за 10 тис. доларів вирішити усі справи. 

Мати Церква повинна безкоштовно чинити правосуддя, так само як безкоштовно ми були виправдані. 

За матеріалами: Radio Watykańskie 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар