ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 28 жовтня 2014 р.

28.10.2014р. Б. / Папа: «Наші слова свідчать про те, які ми християни»

Папа Франциск
На думку Святішого Отця, іспит сумління щодо наших слів допоможе зрозуміти, чи ми є християнами світла, темряви, а може — сірості. Саме так він прокоментував слова св. Павла, які пролунали під час Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім святої Марти» у понеділок, 27 жовтня 2014 року.

Папа зауважив, що Апостол Народів, закликаючи християн поводитися як діти світла, а не як діти темряви, у своєму Посланні до Ефесян пропонує повчання про слово. Існують чотири типи слів, сказав Папа, які допоможуть зрозуміти, чи ми, часом, не є «дітьми темряви». Зокрема: лицемірство, «щоб бути добрим з усіма»; пустослів’я, «слова, позбавлені суті»; вульгарність, тобто «мова світу», і лихослів’я. «Ці чотири слова, — зауважив проповідник, — не притаманні дітям світла, вони не походять від Святого Духа, не походять від Ісуса, це не євангельські слова». 

Отже, якою є мова святих, тобто, дітей світла? Святий Павло навчає: «Будьте послідовниками Бога і ходіть у любові». А це означає бути милосердним, прощати, любити. Саме цими чеснотами наповнені слова дітей світла. «Існують сяючі християни, наповнені світлом, які намагаються цим світлом служити Господеві», — сказав Святіший Отець, додаючи, що існують також християни темряви, які «провадять грішне життя, далеке від Бога» та послуговуються отими чотирма словами, що «походять від лихого». 

За словами Папи, існує ще одна група християн, які «ні світлі ані темні». «Це, — сказав він, — християни сірості. Один раз вони стоять на одній стороні, другий — на протилежній». І щодо таких літеплих осіб завжди виникає сумнів, чи вони справді з Богом, чи ні. Це ті, хто каже, що вони, мовляв, християни, але «без фанатизму». І цим приносять багато зла, тому що «їхнє християнське свідчення, врешті-решт, сіє плутанину». 

«Було б добре сьогодні, — підсумував Святіший Отець, — замислитися над нашою мовою, запитуючи себе: чи я християнин світла, чи темряви? А може — християнин сірості? А тоді зможемо зробити крок вперед назустріч Господеві». 

За матеріалами: Радіо Ватикану  

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар