ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 25 жовтня 2014 р.

25.10.2014р. Б. / Папа збирається долати перешкоди між католиками і православними

папа і православні
«Невдовзі поїду до Туреччини, щоб зустрітися з Патріархом Варфоломієм, сподіваючись долати перешкоди, які ще досі розділяють нас із православними». Такими побажаннями поділився Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 24 жовтня 2014 р., учасників екуменічного паломництва. Його організувала американська фундація «Orientale Lumen Foundation» (Фундація Світло Сходу), а одним із етапів були відвідини Рима.
 
«Кожне християнське паломництво, — зазначив Святіший Отець, — це не лише географічний маршрут, але насамперед нагода пройти шляхом внутрішнього оновлення, щоб дедалі більше наближуватися до Господа Ісуса, який є початком віри й провадить до її звершення. Ці виміри також становлять суттєві елементи, необхіді для того, щоб іти шляхом, який веде до примирення та повного сопричастя між усіма віруючими в Христа. Де немає готовності до внутрішнього оновлення та шукання якомога більшої вірності Христові та Його волі, там немає справжнього екуменічного діалогу». 

В контексті того, що паломники під час цієї прощі особливим чином спогадують святих Йоана ХХІІІ та Йоана Павла ІІ, Папа Франциск сказав: їхній приклад важливий також і для нас, адже вони «завжди гаряче прагнули єдності християн». Як приклад, Святіший Отець згадав, що святий Йоан ХХІІІ вказував на єдність між християнами як на один із пріоритетів скликаного ним ІІ Ватиканського Собору, а святий Йоан Павло ІІ дав важливий поштовх екуменічним старанням Католицької Церкви своєю енциклікою «Щоб усі були одно». 

Зауваживши, що наступний етап цієї прощі — відвідини патріаршого осідку в древньому Константинополі та зустріч із патріархом Варфоломієм І, Папа попросив паломників передати йому щирі братерські вітання. «Як знаєте, — додав він, — також і я готуюся в листопаді здійснити візит до Вселенського Патріархату, у відповідь на запрошення Патріарха Варфоломія. Візит Єпископа Рима до Вселенського Патріархату й чергова зустріч між Патріархом Вартоломеєм і мною будуть знаком глибоких зв’язків, які поєднують Римський та Константинопольський осідки, як також знаком прагнення подолати в любові та істині перешкоди, які ще досі нас розділяють». 

За матеріалами: Радіо Ватикану

Фото: orientale-lumen.blogspot.com

Джерело:    КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар