ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 26 вересня 2014 р.

26.09.2014р. Б. / Папа Франциск: Марність – важка духовна хвороба

Марність – це спокуса, яка стосується не тільки язичників, але і християн, – зазначив Папа Франциск під час ранкової Літургії у Ватикані 25 вересня 2014 року. У своїй проповіді Папа роздумував над вічними словами з книги Проповідника: «Марнота марнот, геть усе марнота». Він нагадав, що Ісус дорікав марним людям: тим, які молилися на кутах вулиць і носили чудовий одяг, наче правителі. Усе це марнота, «коли ти молишся – просив Господь, – будь ласка, не роби цього на видноті, молись таємно, піди у свою кімнату», а коли даєш милостиню «не сурми» про це. «Отець усе бачить, і цього достатньо», – наголосив Папа. «Християни, які живуть напоказ, заради марності, нагадують павичів». Багато пишаються спорідненістю з тим чи іншим священиком або єпископом, але важливо інше: «Як живеш з Господом? Як молишся? Чи даєш милостиню? Чи відвідуєш хворих?». Саме тому, за словами Папи Франциска, Ісус просив віруючих будувати своє житло на скелі, якою є правда, а не на піску – марності.

Святіший Отець висловив стурбованість тим, що багато християн живуть вірою тільки напоказ: «Їхнє життя нагадує мильну бульбашку: гарна, багатобарвна, але існує тільки секунду». Справжній мир, за словами Папи, може принести людині тільки істина, і на ній потрібно будувати своє життя. «Марнота – це дуже важка духовна хвороба», зазначив він і закликав просити у Бога про дари життя в істині.

Немає коментарів:

Дописати коментар