ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 6 серпня 2014 р.

06.08.2014р. Б. / Апостольський Нунцій закликає молитись за Україну

Бердичів
«На мою думку, сьогодні присутність християн в Україні є дуже важливою не лише для країн, що входили до складу колишнього Радянського Союзу, а й для Європи в цілому», – зазначив Апостольський Нунцій в Україні, архиєпископ Томас Ґалліксон в ефірі Радіо Ватикану. Архиєпископ відзначив дві речі, що притаманні християнам в Україні: почуття присутності Бога в житті конкретної людини та спрямування на християнство.
 
Протистояння на сході України досі тривають, і християни також працюють над тим, щоб втілювати у життя радикальні зміни, що стали можливими після протестів у Києві в листопаді 2013 року. У своєму інтерв’ю архиєпископ Ґалліксон поділився своїми думками з приводу того, як українські християни можуть допомогти в умовах сьогоднішньої кризи в країні. 

Архиєпископ вважає, що останні події принесли «жахливу дестабілізацію» для християн узагалі, а особливо для вірних Православної Церкви. «Річ у тому, що православні в Україні та Росії, як і в інших слов’янських країнах, намагаються в той чи інший спосіб ідентифікуватись з представниками державної влади. Проте в умовах правління режиму Януковича православні християни опинились в ситуації, коли вони не могли, перебуваючи у згоді з власним сумлінням, продовжувати таку співпрацю та підтримувати чинну владу. Думаю, сьогодні вони перебувають на етапі пошуку нових можливостей співпраці та присутності у суспільстві Церкви як такої. Це щось нове для Православної Церкви в Україні, проте, слід зазначити чималий прогрес у цьому напрямку», – ділиться своїми думками Нунцій. 

«Незважаючи на питання про те, де був Бог під час усього цього, що, зрештою, є нормальним в таких обставинах, слід зазначити, що труднощі, боротьба та небезпека, які супроводжували українців протягом останнього періоду їхньої історії, зробили багато для розвитку та посилення особистої християнської відповідальності як серед католиків, так і серед українців взагалі», – підкреслює архиєпископ Ґалліксон. Нунцій називає ці події «каталізатором», що спонукає багатьох до більш свідомого християнського життя. 

Україна є домом для Української Греко-Католицької Церкви, найбільшої із Східних Католицьких Церков.  Лише в Україні проживає чотири мільйони греко-католиків. Невелика спільнота римо-католиків також присутня  тут. Нунцій стверджує: «Незважаючи на те, що католики залишаються меншістю у православній країні, вірні Римо-Католицької та Української Греко-Католицької Церкви використовують свої здібності та шукають нових можливостей служити українському народу». Архиєписком особливо пишається тим, що така невелика кількість католиків виконують справді чимало завдань. 

Апостольський Нунцій, однак, боїться, що в умовах дестабілізації, присутність Римо-Католицької Церкви в Україні перебуває під загрозою зникнення. Українській Греко-Католицькій Церкві також загрожують переслідування з боку Росії, а також з боку тих, які все ще не прийняли дійсності цієї прекрасної  Церкви, якою справді можна пишатись. Архиєпископ просив про молитву за народ України, щоб держава могла уникнути подальшої дестабілізації. «Нехай Господь в своєму милосерді та доброті засяє над народом України та обдарує свободою та миром», – сказав архиєпископ Томас Ґалліксон. 

За матеріалами: Radio Vaticana
Переклад: с.Юлія Завадовська, СREDO 


Джерело:    КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар