ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 1 серпня 2014 р.

01.08.2014р. Б. / Франциск – перший Папа-єзуїт, але…Св. Ігнатій Лойола – найперший єзуїт (+video)

Папа Франциск – найпопулярніший єзуїт у світі, але чим особливий його орден? Харизму можна простежити, починаючи від засновника Товариства Ісуса – Св. Ігнатія Лойоли.
 
Кріс Лоулі, автор книжки «Чому Папа йде шляхом, яким він іде»: «Відомо, що засновник Ордену єзуїтів, Св.Ігнатій Лойола є творцем низки духовних вправ-медитацій, які допомагають людям іти за Ісусом у обставинах життя».
 
Відколи покликанням ордену є робити усе на «славу Божу», не дивно, що ці духовні вправи стали наслідком глибоких стосунків святого з Богом. Завдяки цим розважанням можна подолати внутрішні обмеження. 

Кріс Лоулі: «Можливо, я жадібний і хочу лишень накопичувати гроші для себе або ж, може, я керуюся власними страхами. Або наприклад, найкраще, що можна собі зараз уявити – це спробувати себе в новій карєрі чи більше відкритися на спілкування з іншими про власні цінності та релігійні переконання, але через страх помилки й дурного вигляду, я не достатньо вільний, щоб робити те, до чого покликаний».
 
Бачимо, що Папа роздумує над цим вченням. Від всеохопного місіонерського духу, до подолання внутрішніх меж, на яких тримається страх. Він часто наголошує, що краще помилятися, ніж бути закритим на Церкву. 

Папа Франциск (вересень, 2013): «Я говоритиму це тисячі разів. Краще мати поранену Церкву, ніж хвору Церкву».
 
Акцент на виході за власні межі комфортності назустріч ближньому можна простежити й у мисленні єзуїтів. Вони відомі педагоги. Як місіонери, єзуїти були першими, хто євангелізував Латинську Америку, Індію, Африку та далекий Схід. Але не йдеться про те, щоб бути проповідником лише в далеких країнах. Кожен може бути місіонером у себе вдома. 

Отже, коли Папа наголошує на тому, що він мислить, як єзуїт, це тому, що він отримав таку формацію. У день спомину Св. Ігнатія Лойоли єзуїти згадуватимуть спадщину їхнього засновника, який проклав шлях для теперішнього Папи. За матеріалами: Rome Reports 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар