ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 3 червня 2014 р.

03.06.2014р. Б. / Папа: краще мати собаку, ніж дітей?

Папа і діти
Вірність, витривалість, плідність. Такими є ознаки любові Ісуса до Церкви, Його Нареченої. Такими, на думку Папи Франциска, є також ознаки справжнього християнського подружжя. 
 
Це ствердження він висловив під час Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім святої Марти» у понеділок, 2 червня 2014 р. У богослужінні взяли участь 15 подружніх пар, які взяли шлюб 25, 50 або 60 років тому. 

Незвичний склад учасників ранкового Євхаристійного богослужіння дав Святішому Отцеві нагоду поділитися думками про три колони, які з погляду віри мають підтримувати подружню любов, а прикладом цього є «три форми любові Ісуса» — до Отця, до Матері та до Церкви. І саме любов Христа до Церкви, Його нареченої, яка є прекрасною, святою, але також грішною, вказує на характерні ознаки цієї любові: «Це вірна любов, це любов витривала, бо Він ніколи не втомлюється любити свою Церкву, це плідна любов». 

Говорячи про вірність, Папа процитував слова святого апостола Павла, який навчав, що коли хтось визнає Христа, то і Він його визнає перед Отцем; «якщо ти зречешся Христа, Він зречеться тебе перед собою, бо якщо ти невірний, то Він залишається вірним, бо не може зректися себе самого». За словами Наступника святого Петра, вірність, власне, становить «сутність Ісусової любові», і ця вірність також проливає світло на подружжя. 

«Подружнє життя повинно бути витривалим, — вів далі проповідник. — Тому що в протилежному випадку любов не може прямувати вперед. Витривалість у любові, в прекрасних та важких хвилинах, коли приходять проблеми: проблеми з дітьми, економічні труднощі, ті чи інші проблеми… Але любов — витривала, прямує вперед, постійно намагаючись розв’язати ці справи, щоби зберегти сім’ю». 

Хрещення, яке народжує нових дітей Церкви, є свідченням плідності Христової любові, і завдяки цій плідності «Церква зростає». В сім’ї, за словами Святішого Отця, плідність іноді зазнає випробувань, наприклад, тоді, коли неможливо мати дітей, чи коли діти хворі. Такі пари черпають сили зі споглядання любові Ісуса до Церкви. Натомість існують такі пари, які залишаються неплідними з власного вибору. Але такий стан речей закінчується тим, що вони на старості залишаються «з гіркотою самотності». А це тому, як підсумував Папа, що вони «не чинять того, що чинить Ісус зі своєю Церквою. А Він вчиняє її плідною». 

Ті подружжя, сказав Папа, які не хочуть мати дітей, які бажають залишатися неплідними, виросли з культури добробуту, що переконала нас: «Краще дітей не мати! Так зручніше! Тоді можеш їздити у відпустку й пізнавати світ, можеш мати дачний будинок, мати спокій…» Краще — вигідніше — мати собачку, двох котиків, і обдаровувати своєю любов’ю котиків і собачок. І зрештою таке подружжя старіє у самотності, в гіркоті злої самотності, зазначив Святіший Отець. 

За матеріалами: Радіо Ватикану , deon.pl

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар