ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 19 травня 2014 р.

19.05.2014р. Б. / Папа: Плітки, заздрість, ревнощі ніколи не приводять до згоди (+video)


Про єдність серед християнської громади говорив у своїй катехизі перед молитвою «Regina Coeli» 18 травня Папа Франциск.
 
Слова Святішого Отця на ватиканській площі звучали особливо символічно в контексті його зустрічі з Патріархом Константинопольським, яка відбудеться цього тижня в рамках візиту Папи до Святої Землі. Франциск закликав не приховувати факту, що навіть  серед перших християн існували конфлікти, які були наслідком світських амбіцій. Тут важлива була постава апостолів, які не закривали очі на проблеми, але разом намагалися їх вирішити. Вони не робили вигляд, що у них все гаразд, але відкрито дивились на реальність, відокремлюючи справи духовні від матеріальних. І саме в останніх, на думку Папи, потрібно просити особливої допомоги Святого Духа. Особи, які в Церкві займаються розподілом матеріальних цінностей повинні бути людьми віри й молитви, нагадав Франциск. 

«Сьогодні читання з Книги Діянь Апостолів говорить нам, що навіть в ранній Церкві виникали перші напруженість і розбіжності, — зауважив Папа — У житті є конфлікти, проблема в тому, як до них підходити. До того часу єдності християнської громади сприяла приналежність до однієї етнічної групи і культури — єврейської. Але, коли християнство, яке з волі Ісуса існує для всіх народів, відкривається на культуру грецьку, ця одноманітність втрачається і виникають перші труднощі. Вітри невдоволення, є скарги, чутки про фаворитизм і нерівності, що відбувається іноді і в наших парафіях. У допомозі з боку спільноти особам, які потребують — вдовам, сиротам і взагалі бідним — здається, християни єврейського походження мають привілеї. 

Апостоли, перед лицем цих конфліктів, взяли ситуацію у свої руки. Вони збирають розширене засідання учнів і обговорюють це питання разом. Всі разом! Проблеми не вирішуються через намагання зробити вигляд, що їх не існує! І це чудово, що є ця дискусія між пастирями і вірними. Таким чином, вони приходять до поділу відповідальності. Апостоли роблять пропозицію, яка приймається усіма: вони присвятять себе молитві і служінню Слову, а семеро людей, диякони, забезпечать обслуговування їдалень для бідних. Ці сім обрані не тому, що є експертами в даній справі, але тому, що вони чесні люди з хорошою репутацією, повні Святого Духа і мудрості. Вони встановлені на своє служіння через покладання рук апостолів. 

І так знаходиться вихід з цієї незадоволеності, скарг, чуток про фаворитизм і нерівності. Обговорюючи, дискутуючи і молячись вирішуються конфлікти в Церкві. Обговорюючи, дискутуючи і молячись! З упевненістю, що плітки, заздрість, ревнощі ніколи не можуть привести до згоди, гармонії і спокою. Там був також Святий Дух, Який коронував цю угоду. І це можна зрозуміти тільки тоді, коли ми дозволимо Святому Духу вести нас. Він приведе нас до гармонії, єдності та поваги до різних дарів і талантів. Ви розумієте це? Без пліток, заздрості і ревнощів! 

Нехай Діва Марія допоможе нам бути слухняними Святому Духу, щоб ми з повагою ставилися один до одного і все більше і більше поглиблювали віру і любов, зберігаючи серце відкритим для потреб братів», — сказав Папа. 

Після молитви Франциск закликав пам'ятати про жертви повені, яка спустошила значну частину Балкан, особливо в Сербії та Боснії. За матеріалами: Католицький Оглядач

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар