ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 16 травня 2014 р.

16.05.2014р. Б. / Папа: мир і торгівля зброєю — несумісні

Папа Франциск
Мир і торгівля зброєю — несумісні речі, сказав Папа Франциск, приймаючи у Ватикані вірчі грамоти від нових послів Швейцарії, Ліберії, Ефіопії, Судану, Ямайки, Південно-Африканської Республіки та Індії.
 
Святіший Отець зазначив, що слово «мир» включає у себе всіляке добро, до якого прагне кожна людина і всі суспільства. Мир у людській родині, який звершується через розвиток і справедливість, також є центром дипломатичний стосунків: метою, якої ніколи не осягають уповні, якої потрібно шукати постійно заново у кожному поколінні, виходячи назустріч викликам епохи. У наш час це, зокрема, торгівля зброєю та примусові міграції. 

— Всі говорять про мир, усі декларують, що прагнуть його, але, на жаль, поширення різного роду зброї провадить в іншому напрямку. Торгівля зброєю небезпечна наслідками, ускладненням конфліктів та віддаленням можливості їх розв’язати, тим більше що вона значною мірою розвивається і здійснюється поза законом, — зазначив Папа. Він закликав міжнародну спільноту вчинити відважні зусилля у боротьбі зі зростанням озброєнь заради їх зменшення. 

Іншим закликом до миру, який у деяких регіонах світу набирає характеру «справжньої людської трагедії», є примусові міграції. Папа Франциск вказав, що тут не можна обмежуватися заспокоєнням поточних потреб, але потрібно серйозно та відповідально противитися на політичній площині глобального, континентального, регіонального рівнів, у міждержавних стосунках, аж по рівень окремих країн і місцевостей. 

— Можемо тут побачити суперечливий досвід. З одного боку, дивовижна історія людяності, зустрічей і прийняття; особи і родини, які зуміли вийти з нелюдської дійсності та здобули гідність, свободу і безпеку. З іншого боку, на жаль, є історії, які викликають плач і сором: люди, наші брати і сестри, діти Божі, підштовхувані прагненням життя і праці в мирі, вирушають у виснажливі подорожі й зазнають шантажу, тортур, різноманітних зловживань, аби часто закінчити смертю в пустелі чи на дні моря, — сказав Папа. 

Явище примусової міграції, зазначив Святіший Отець, тісно пов’язане з конфліктами та війнами, а також із проблемою розповсюдження зброї. 

— Було би абсурдною суперечністю говорити про мир, і водночас підтримувати торгівлю зброєю або ж дозволяти її, — сказав Франциск. Таким само чином позицією, «у певному сенсі цинічною», було би проголошення прав людини за одночасного ігнорування або відсутності турботи про людей, які змушені покидати свою землю, вмираючи за неї або не дістаючи солідарного прийому. 

Папа запевнив послів та їхні уряди у рішучій волі Апостольського Престолу до співпраці заради вчинення кроків «на цих фронтах і на всіх шляхах, які провадять до справедливості й миру на підставі прав людини».
 
За матеріалами: wiara.pl

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар