ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 29 квітня 2014 р.

29.04.2014р. Б. / «Святі просять нас не оплесків, але наслідування»

Йоан ХХІІІ та Йоан Павло ІІ
«Святі просять нас не оплесків, але наслідування», — ці слова святого Йоана Павла ІІ у понеділок, 28 квітня, повторив кардинал Анджело Комастрі, архипресвітер базиліки Святого Петра, під час подячної Святої Меси за канонізацію Папи Йоана Павла ІІ.
 
У богослужінні взяли участь десятки тисяч паломників з Польщі під проводом кардинала Станіслава Дзівіша, колишнього особистого секретаря Йоана Павла ІІ, а сьогодні — архиєпископа його рідної Краківської архидієцезії. 

Під час богослужіння кардинал Комастрі підкреслив надзвичайне свідчення святого Папи, який був відважним захисником родини і людського життя перед культурою егоїзму. Це був Папа, який став голосом відкинених, який своїм життям представив красу священства, який на стежках віри піддався проводові Пречистої Діви Марії та вмів промовляти до серця молоді, як справжній батько. 

Кардинал Анджело Комастрі повернувся думкою до дня похорону Йоана Павла ІІ, коли вітер перегортав сторінки Євангелії, покладеної на вже закритій труні з тілом Папи: «Всі ми, — пригадував проповідник, — запитували в ці хвилини: Ким був Йоан Павло ІІ? Чому ми його так любили? Невидима рука, яка перегортала сторінки Євангелії, немовби казала: Відповідь — у Євангелії! Життя Йоана Павла ІІ було постійною слухняністю Ісусовому Євангелію! Ось чому, — говорив нам вітер, — саме за це ви його любили! У його житті ви розпізнали вічне Євангеліє: Євангеліє, яке дало світло та надію багатьох поколінням християн». 

Настоятель базиліки Святого Петра зауважив, що ці передчуття були пророчими, тому що сьогодні Церква через Папу Франциска «визнала святість Йоана Павла ІІ». Саме до нього, до святого, який не боявся, кардинал Комастрі закликав молитися за Церкву, яку він дуже любив, щоб вона не боялася героїчної вірності Христові. 

А паломники з північноіталійского міста Берґамо, батьківщини святого Йоана ХХІІІ, зібралися на подячну святу Месу в римському храмі святого Карла, де 19 березня 1925 року майбутній Папа отримав єпископські свячення. Богослужіння очолив єпископ Франческо Бескі, ординарій Берґамо. Під час проповіді єпископ прочитав листа, якого він написав Папі Францискові у відповідь на його послання до земляків Йоана ХХІІІ з нагоди його канонізації. Звертаючись до Святішого Отця, ієрарх подякував йому за виокремлення аспектів святості «Доброго Папи», зазначаючи, що очолювана ним місцева Церква має намір здійснювати їх у своєму житті. 

За матеріалами: Радіо Ватикану 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар