ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 24 березня 2014 р.

24.03.2014р. Б. / Три гріхи медіа: дезінформація, очорнення, знеславлення


Папа Франциск
Найбільші гріхи медіа — це ті, що йдуть дорогою брехні, і їх є три: дезінформація, очорнення та знеславлення. А найважчий із них — це дезінформація. Про це говорив Папа Франциск, зустрічаючись у суботу, 22 березня, із членами асоціації «Corallo», яка об’єднує католицькі тілівізійні та радіофонічні медіа Італії.
 
Святіший Отець закликав медійників завжди шукати правду. На цій дорозі,наголосив Папа, потрібно бути уважним до небезпек, щоб не стати інтелектуалом без інтелекту чи моралістом без добра, або, шукаючи прекрасне, можна натрапити на штучну красу, плід макіяжу, яка насправді не існує. Завдання медіа — шукати «істину, красу і добро такими, якими вони походять від Бога та перебувають в людині». 

Папа підкреслив, що у Церкві немає ні малого, ні великого, а «кожен має своє завдання». Тому й засоби комунікації християнського спрямування чи великі, чи найменші, беруть участь у тому самому покликанні «служіння в Церкві». «Ніхто, – підкреслив він, – не повинен почуватися малим, надто малим порівняно з іншим, надто великим. Всі ми, у християнському смиренні, перед Богом малі, але всі ми маємо своє завдання. Всі!.. Ось запитаю: хто є найважливішим у Церкві? Папа чи ота бабуся, яка щодня молиться у храмі розарій? Бог на це відповість, я не можу сказати цього. Але важливим у цій гармонії є кожен, тому що Церква – це гармонія відмінностей». 

У цьому контексті Святіший Отець перестеріг мирян перед спокусою клерикалізації, наголошуючи на тому, що мирянин також має відповідну гідність та сили, які походять з Хрещення. Помилкою є вважати, що священик чи диякон важливіші від мирянина. 

Особливу увагу Понтифік звернув на гріхи медіа. Найбільші з них — це ті, що йдуть дорогою брехні, і їх є три: дезінформація, очорнення та знеславлення. 

Святіший Отець закликав уникати цих гріхів. Адже «тоді той, хто дивиться телевізор чи слухає радіо, не може зробити правильні судження, тому що не має необхідних елементів», — сказав Папа. 

Найважчим з усіх цих гріхів Папа вважає дезінформацію. Тому що два інших, на його думку, не такі небезпечні. Очорнення і знеславлення — це смертні гріхи, сказав Папа Франциск, але в цьому випадку критичні глядачі і слухачі ще можуть розпізнати, що їм кажуть неправду. А дезінформація — це, коли подається лише та інформація, яка комусь вигідна. І тут глядачі чи слухачі вже не зможуть зробити правильні висновки, тому що не мають усіх складових. 

«Прошу вас, тримайтеся якнайдалі від цих гріхів: дезінформації, очорнення та знеславлення», — закликав Папа Франциск мовників. 

За матеріалами: wiara.pl / Радіо Ватикану 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар