ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 11 березня 2014 р.

11.03.2014р. Б. / Україні пророкували релігійні війни, але багатоконфесійність навпаки об’єднала суспільство

Розарій
Релігійне розмаїття України зіграло важливу роль у консолідації українського суспільства, хоча двадцять років тому нам через нашу багатоконфесійність пророкували релігійні війни.
 
Таку думку в інтерв’ю на Громадському телебаченні висловив Віктор Єленський, доктор філософських наук, релігіє знавець. 

 «Наприкінці 80-их Україні пророкували релігійні війни. Казали, якщо в Європі десь вибухне релігійна війна, то це буде в Україні», — сказав він. 

 «Україні пророкували колосальний розрив по конфесійній лінії. Але за чотири роки правління режиму Януковича, Церкви виробили спільний порядок денний і спільним голосом говорили про дуже важливі речі. Вони говорили про євроінграцію, про закон Ківалова-Клесніченка», — зауважив релігіє знавець. 

За його словами, багатоконфесійність навпаки стала для України благом, консолідуючим фактором. 

 «Виявилося, що це розмаїття релігійне не тільки не стало руйнівним фактором для формування українського суспільства, але навпаки – консолідуючим. Це по-перше. По-друге, одна з таких найбільших моральних ініціатив «група 1 грудня» виросла з релігійного середовища. Третє, ми бачимо, що всі Церкви не змовчали 30 листопада. Хоча влада й шукала єрарха, який би виправдав наведення конституційного ладу, але навіть серед тих, на кого вони сподівалися, на це не пішли. Натомість всі священнослужителі засудили побиття мирних демонстрантів, вимагали покарати винних та засудили провокації», — зазначив Віктор Єленський. 

За матеріалами: РІСУ 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар