ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 10 березня 2014 р.

10.03.2014р. Б. / Папа: жодного діалогу із сатаною!


Як поводитися під час спокус та що потрібно зробити у Великий Піст — про це у своїй катехизі говорив Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 9 березня 2014 р.

Цього дня Папа прокоментував євангельський уривок, в якому розповідається про те, як сатана спокушав Ісуса після хрещення в Йордані та сорокаденного посту в пустелі, перед початком Його місії.

Святіший Отець зауважив, що спокусник намагається відвернути Ісуса від Отцевого задуму спасіння, тобто, від «жертви, від любові, яка віддає Себе», як викуп за багатьох, пропонуючи навзамін «легкий шлях успіху та могутності». «Поєдинок між Ісусом та Сатаною відбувається за посередництвом цитат зі Святого Письма. Для того, щоб відволікти Ісуса від хресної дороги, диявол насправді представляє Йому фальшиві месіанські сподівання: економічний добробут, на який вказує можливість перемінити камінь на хліб; видовищний та привабливий стиль поведінки — пропозиція кинутися вниз із найвищої точки Єрусалимського храму, щоб Його врятували ангели, і, врешті, найкоротша дорога до влади й панування взамін за акт поклоніння Сатані».

У цьому контексті Папа наголосив, що Ісус рішуче відкидає ці спокуси, виявляючи «рішучість у слідуванні шляхом, приготованим Отцем, без жодного компромісу з гріхом та логікою світу». «Зауважте, як Ісус відповідає, — звернув увагу Папа. — Він не вступає в діалог із Сатаною, як це вчинила Єва у земному раю. Ісус добре знає, що з Сатаною не можна вести перемови, тому що він дуже хитрий. Тому, замість ведення перемов, як це чинила Єва, Ісус шукає захисту у Божому слові, і відповідає силою цього слова. Пам’ятаймо про це: в хвилині спокуси не вести жодних дискусій із Сатаною, але завжди оборонятися Божим словом».

Відповідаючи спокусникові, Христос, посилаючись на Боже слово, насамперед пригадує, що «не єдиним хлібом житиме людина, але кожним словом, що виходить з Божих уст». Це, за словами Святішого Отця, додає нам сил, підтримує у змаганні з ментальністю світу, «яка применшує людину до рівня першочергових потреб, спричиняючись до того, що вона втрачає здатність прагнути те, що є істинним, добрим і прекрасним, прагнути Бога та Його любові». Пригадка про те, що «не випробовуватимеш Бога твого» вказує, що «шлях віри проходить також через темряву і сумніви, живиться терпеливістю та витривалим очікуванням». Ісус теж нагадує, що «Богові єдиному поклонятимешся», вказуючи на необхідність «позбуватися ідолів, марноти, та будувати своє життя на тому, що суттєве».

«Ці Ісусові слова знаходять конкретне підтвердження у Його діях, — зазначив Папа. — Абсолютна вірність Божому задумові любові через три роки приведе Його до остаточних порахунків із «князем цього світу», в годину страстей та смерті, і там Ісус отримає свою остаточну перемогу, перемогу любові».

Підсумовуючи, Папа нагадав, що «час Великого Посту є для нас слушною нагодою для того, щоб пройти шляхом навернення». «Оновімо обітниці свого Хрещення: зречімося Сатани та всіх його діл і обману, – тому що він є спокусником, — щоб ходити Божими стежками та дійти до Пасхи в радості Святого Духа», — закликав Папа Франциск.За матеріалами: Радіо Ватикану

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар