ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 4 лютого 2014 р.

04.02.2014р. Б. / Послання Папи Франциска на Великий Піст 2014


Послання Папи Франциска на Великий Піст 2014   «Став убогим, щоб збагатити нас Своїм убожеством». Тема Послання Папи Франциска на Великий Піст 2014 року, яке було представлене у Ватикані у вівторок, 4 лютого, бере початок з 9-го рядка 8-ї глави Другого Послання святого Павла до Корінтян, в якому читаємо: «Ви ж знаєте ласку Господа нашого Ісуса Христа, що задля вас став бідним, бувши багатим, щоб ви Його вбожеством розбагатіли» (ІІ Кор. 8,9). Ці слова, які святий апостол Павло звертав до християн Корінту, заохочуючи їх великодушно допомогти потребуючим вірним у Єрусалимі, Папа Франциск запропонував для роздумування під час Великого Посту, ставлячи запитання, що вони говорять нам, сучасним християнам, і що означає для нас заклик до убожества, до убогого життя в євангельському розумінні.

Презентацію документу очолив кардинал Роберт Сарах, Президент Папської Ради «Cor Unum», який, коментуючи слова Папи, сказав: «Це надзвичайне послання, за посередництвом якого Папа Франциск прагне провадити нас шляхом Великого Посту, щоб уся Церква пережила його в усій повноті, усвідомлюючи зобов’язання, яке кожна охрищена людина і кожен пастир повинні мати щодо вірних».

Текст цьогорічного Послання на Великий Піст, першого Папи Франциска, зосереджений на убогості, а, зокрема, на убогості Христа. Святіший Отець часто звертається до цієї теми, а ще раз наголошуючи на християнському наставленні до убогості, він допомагає краще зрозуміти, що таке «убогість», адже християнське бачення бідності не збігається з тим, що часто доводиться чути. Надто часто звертається увагу тільки на соціологічний вимір убогості, під яким розуміють відсутність або недостатність матеріальних засобів, необхідних для щоденного життя. Вибір теми Послання на Великий Піст, за словами Президента Папської Ради «Cor Unum”, вказує, що існує позитивний вимір убогості, адже Євангеліє називає убогих «блаженними».

Папа вказує, чим є Христова убогість, і закликає християн під час Великого Посту, який Церкви східної традиції розпочинають у понеділок, 3 березня, а Римо-Католицька Церква – у Попільну середу, 5 березня, великодушно подбати про матеріальну, моральну та духовну убогість, звіщаючи Євангеліє та виявляючи милосердну любов до потребуючих.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Джерело:   КІРІОС

Немає коментарів:

Дописати коментар