ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 23 січня 2014 р.

23.01.2014р. Б. / Рід цей виганяється постом і молитвою


До всіх учасників Об’єднання католицьких спільнот зокрема і до всіх християн загалом зі своїм зверненням виступив Орест Григорук зі спільноти Віднови у Святому Дусі (УГКЦ).
 
У зверненні нагадано про богословські підстави участі християн у подіях в їхньому суспільстві (бо й сам Христос плакав над Єрусалимом), про шлях виходу з кризи, яка бачиться не тільки суспільно-політичною, але насамперед духовною: треба вдатися до посту і молитви. Згадано приклади критичних суспільних ситуацій, описаних у Біблії — наприклад, із книги Естери. 

«Найперше ми читаємо, що Мордехай зодягнув веретище і посипався попелом; пізніше сказано, що для юдеїв була велика жалоба, а веретище та попіл були ложем для багатьох. Всі ці речі означали, що народ увійшов у покаяння і впокорення перед Богом. Далі сказано, що люди постили і голосили, тобто молилися. В результаті Бог почув і врятував їх. Але зауважте, на початку було покаяння, вже потім піст і молитва. Без покаяння наші духовні жертви є малосильні або й зовсім безсильні». 

Так, багатьом людям в Україні вже просто «приїлося» говоріння про зло зрад, розлучень, абортів, корупції тощо. Але нинішня ситуація очищує цю тему від звичності й ставить нас перед необхідністю замислитися: йдеться таки про серйозні справи. Бог дав нам багато, але ми призвичаїлися сприймати зло як норму, а це є гріхом. 

«Щоб це зрозуміти, потрібно просто признатися, що за роки незалежності України було знищено близько 30 мільйонів ненароджених дітей (це більше, ніж у часи ІІ Світової війни й Голодомору); що розпуста і порнографія заполонила екрани телевізорів, Інтернет-простір; що дорослі продають алкоголь дітям, аби на цьому нажитися, що люди масово звертаються до ворожок, екстрасенсів, знахарів, використовують білу і чорну магію, а телебачення популяризує окультні програми; що кількість розлучень у деяких районах України перевищує 50%; що неймовірно масовим явищем стало хабарництво, підкуп суддів; що люди обважують один одного на базарах, брешуть, обманюють (…); що в неділю до церкви йде лише кілька відсотків людей навіть на Західній Україні; що люди заздрять, проклинають один одного; що заради грошей багато хто втратив людяність, маніпулюючи рідними і близькими заради збагачення, що власні батьки стали найгіршими терористами у своїх домах, зокрема через алкоголь… Цей список можна продовжувати ще довго». 

Як вихід із цього становища, голова Об’єднання католицьких спільнот пропонує три кроки. 

«1. Покаяння. Найперше перепросімо Бога за наші гріхи, потім назвімо перед Ним гріхи нашого народу і від імені цілого народу попросімо у Бога пробачення за них. Організовуймо спільнотні молитви покаяння за власні гріхи і гріхи народу. Плачмо і сокрушаймо перед Ним свої серця. 

2. Піст і молитва. Ревно візьмімося до молитви, посилюючи її постом. Піст є особливим виявом нашого смирення перед Богом. Особливий наголос зробімо на спільній молитві. Просімо Духа Святого дати нашому народові благодать покаяння, посту й молитви. 

3. Активна позиція. Боже Слово вчить нас, що виправдані будуть не слухачі, а виконавці закону. Не будьмо байдужими. Євангелізуймо. Відстоюймо правду. Беручи участь у мирних акціях протесту, поширюймо Євангеліє і Божу любов, не піддаваймося ненависті й насильству. Допомагаймо людям, укріплюючи в них віру, надію, любов. Будьмо з людьми, щоб допомагати їм довіряти Богові.» 

У зверненні згадано також День всенародного смирення, посту і молитви, що його 30 березня 1863 року проголосив Авраам Лінкольн для всіх Сполучених Штатів. У цьому документі, зокрема, написано:
«На нас потоками виливалися щедроти неба. В перебігу багатьох років ми були збережені у мирі і благополуччі. Ми примножилися числом і зросли в багатстві й силі, як жоден інший народ в історії. Але ми забули Бога, забули милосердну руку, яка зберігала нас у мирі, примножувала, збагачувала і зміцнювала нас. В омані наших сердець ми самовпевнено уявили, що всі ці благословення ми здобули завдяки своїй власній мудрості й чеснотам. Одурманені безперервним успіхом, ми стали занадто самовпевненими для того, щоб відчувати потребу в рятівній благодаті, занадто загордилися, щоб молитися Богу, який створив нас! І зараз нам слід впокоритися перед ображеним нами Спасителем , визнати наші національні гріхи і благати про милість і прощення…» 

Голова Об’єднання католицьких спільнот закликає всіх долучитися до пропонованого ним оновлення народу перед лицем Бога Живого.
 
За матеріалами: Спільнота Віднови у Святому Дусі (УГКЦ) 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар