ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

неділя, 29 грудня 2013 р.

29.12.2013р. Б. / То сатана залякує людей Ісусом

втеча в Єгипет
  Роздуми над Словом Божим на свято Святого Сімейства (рік А)
 
Святе Сімейство — Йосифа, Марію та Ісуса — св. Матей Євангеліст показує у момент утечі до Єгипту, в той час їхньої історії, коли малому Ісусові загрожувала смерть. Зло переслідує Ісуса від самого початку. Сама звістка про Його народження стривожила царя Ірода і весь Єрусалим (пор. Мт 2, 3). То сатана залякує людей Ісусом. Люди бояться, що Бог може зажадати від них змінити їхнє життя. У Капернаумі вустами одержимого біс кричить: «Що нам, та й тобі, Ісусе Назарянине? Прийшов єси нас погубити! Знаю бо, хто Ти: святий Божий!» (Мт 1, 24). 

На щастя, про безпеку для малого Ісуса турбується Бог-Отець і Його ангели. Один із них застерігає Йосифа уві сні: «Устань, візьми Дитятко і Його матір, і втікай у Єгипет, і перебудь там, доки я тобі не скажу, бо Ірод розшукуватиме Дитя, щоб Його вбити» (Мт 2, 13). Коли Ірод помер, як і інші, хто був небезпекою для життя Ісуса, той самий ангел знову явився Йосифові: «Встань, візьми Дитятко та Його матір і повернись в Ізраїльську землю, бо вмерли ті, що чигали на життя Дитятка» (Мт 2, 20). Йосиф боїться жорстокості правління Архелая і дістає скерування до Галілеї, де осідає у Назареті. Бенедикт XVI у своїй книжці «Дитинство Ісуса» коментує слова «так мало сповнитися слово Пророків: і назоветься Назореєм», які відсилають нас до історії Самсона (пор. Суд 13, 5‑7), а до нього відносився титул «nazir». Папа-емарит пише: «Ісус насправді був посвячений Богові від лона матері аж по смерть на хресті». 

Джерело: КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар