ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 18 грудня 2013 р.

18.12.2013р. Б. / В УПЦ радять не відновлювати пам'ятник Леніну, а зробити пам'ятник Св. Варварі


В УПЦ МП хотіли б побачити на місці знесеного Леніна пам'ятник святій ВарваріКеруючий справами Української православної церкви Московського патріархату митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) допускає, що на місці знесеного пам'ятника Леніну в центрі Києва можна було б встановити пам'ятник святій великомучениці Варварі,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на УНІАН.

Про це він сказав в рамках суспільної дискусії, відповідаючи на питання "УНІАН-Релігії" про те, чи варто відновлювати в Києві пам'ятник Леніну.

"Думаю, що на місці знесеного пам'ятника можна було б встановити символ, який би свідчив про каяття нашого народу і про його прагнення до духовного очищення. Можливо, на цьому місці варто було б встановити хрест як символ страждань нашого народу в ХХ столітті. Можливо, можна було б встановити пам'ятник комусь із шанованих християнських святих. Наприклад, подумати над встановленням тут пам'ятника святій великомучениці Варварі ", - сказав митрополит.

 Він пояснив, що "свята глибоко шанована в українському народі, її мощі з XII століття знаходяться в Києві".

 "За молитвами святої Варвари Господь посилає християнам  каяття і удостоює прийняття Святого Причастя в кінці земного шляху. Православні віруючі звертаються до святої Варвари з проханням, щоб вона допомогла їм гідно закінчити шлях земного життя. Саме тому святу Варвару традиційно зображають з церковною чашею ", - сказав митрополит Антоній.В УПЦ радять не відновлювати пам'ятник Леніну, а зробити пам'ятник Св. Варварі

Він зауважив, що свята Варвара шанувалася як у православній, так і в католицькій церкві, тому ідея створення пам'ятника може бути підтримана більшістю мешканців Києва.

  Православні та греко-католики 17 грудня відзначають день пам'яті святої великомучениці Варвари. Католицька церква відзначає день святої Варвари 4 грудня.

Варвара постраждала за віру в Христа в 306 році за часів імператора Максиміана.

 Вона народилася в язичницькій сім'ї, але з дитинства вирішила присвятити життя служінню Ісусу Христу, за що батько зрікся дочки.

 Після тривалих мук у в'язниці Варварі з'явився Христос, підтримав і зцілив рани. На другий день Варвара була піддана новим катуванням. Свідком її страждань була дівчина Юліанія, яка теж проголосила себе християнкою. Її повісили поруч з Варварою, катували, після чого обом відсікли голови. Святу Варвару власноруч стратив рідний батько.

 У передсмертній молитві свята Варвара молила Бога, щоб усі, хто будуть згадувати її мучеництво, просити її допомоги, були позбавлені раптової смерті без сповіді і причастя. У відповідь голос з небес пообіцяв виконати її прохання. Тому свята Варвара тримає на іконі святий потир, якого за канонами церкви не може торкатися ніхто з мирян, - лише священик.

Мощі святої великомучениці Варвари в VI столітті були перенесені до Константинополя, а в XII столітті дочка візантійського імператора Олексія Комніна, княжна Варвара, одружуючись з князем Михайлом Ізяславичем, привезла їх до Києва. З січня 1961 року й понині мощі великомучениці покояться у Свято-Володимирському соборі (УПЦ КП).

Джерело: КІРІОС

Немає коментарів:

Дописати коментар