ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 2 грудня 2013 р.

02.12.2013р. Б. / Чоловіки й жінки, спіть на здоров`я!

Втома – один із найбільш руйнівних чинників у подружжі
 
Якось мій чоловік розмовляв із монахом, який довго жив у скиту. Той казав, що до них нерідко приїжджають люди, бо хочуть реколекцій. І перше завдання, яке він їм дає, – щоб вони виспались. А після тривалого сну в атмосфері гірського повітря виявляється, що й особливих реколекцій не треба, аби все у голові та серці стало на свої місця. 

Втома – один із найбільш руйнівних чинників у подружжі. Адже стомлена людина – це роздратована людина. Це людина, яка не може себе до кінця контролювати, яка так багато себе віддає за день, що на сім`ю їй просто бракне сил.
Чоловіки й жінки, спіть на здоров`я!
Стомлена людина – це людина із малим запасом здоров`я, що нерідко відбивається на її зовнішності. Приміром,  ви мусите систематично урізати свій сон.  А потім дивитесь у дзеркало – і: «Ой, зморшки з’явилися!» Хочете вдягнути улюблені штани – і: «Ой, я не влізаю!» І починається гонитва за омолоджувальними кремами, дієтами та фітнесами. Все це, звісно, не завадить. АЛЕ. Чи відомо вам, що ледве не єдиним способом подовжити молодість є саме здоровий сон? І чи відомо вам, що через постійне скорочення сну відбувається передчасне старіння та «незаплановане» ожиріння? Також сон має навіть більший вплив на здоров’я, ніж фізична форма або той факт, що ви не курите. 

Саме брак доброго сну (мінімум 7 годин на добу, а найліпше: чоловікам – 8, жінкам – 9) стає причиною нервозності, дратівливості, апатичності та депресивності. Тож нерідко сварки між чоловіком і дружиною стаються увечері, коли обоє стомлені для того, щоб один одному пробачати гострий тон або нечуйність. 
" Рідко коли слова змученої людини будуть словами любові й доброти
А спробуйте згадати час, коли ви обоє мали відпочинок? Якісний відпочинок, а особливо сон, прямо проційний доброму настрою. Тоді навіть налаштування на світ і життя є зовсім іншим. А якщо людині добре, то вона і з оточуючими ділитиметься цим добром. 

Звісно, ми не з доброго дива вирішуємо собі не спати допізна чи прокидатися вдосвіта. Постійне зростання цін і стабільно незмінні зарплати змушують шукати різних способів наповнення сімейного бюджету. Але (я звертаюся до себе і до вас) будьте мудрі та проаналізуйте, чи «варта чинка вичинки». Бо іноді трапляються навіть парадоксальні речі: людина впродовж року перепрацьовує, аби дозволити собі поїхати на якийсь курорт або в цікаву мандрівку. Тобто людина працює задля відпочинку. Але систематичне перевантаження організму не компенсується десятиденним дозвіллям… 

Отже, прислухайтеся до свого організму, бо він є тим «ближнім», який також потребує вашої любові та уваги. Якщо відчуваєте, що починається перевтома, – перегляньте свої справи. Щось відкладіть на потім, щось делегуйте іншим (це стосується і домашніх справ, і робочих), а від чогось просто відмовтеся. 

Нам також треба бути дуже уважними до своїх чоловіків і жінок. Коли ви зауважуєте, що ваша «половинка» регулярно перевтомлюється, – постарайтеся порозмовляти про це. Часто перевтомлена людина просто не може адекватно оцінити становище, в якому знаходиться. Тому в подружжі такою важливою є взаємопідтримка. Також коли відчуваєте, що стомлені, не провокуйте один одного до конфлікту, ліпше промовчіть. Бо рідко коли слова змученої людини будуть словами любові й доброти. 

Нам усім варто пам’ятати, що здорові стосунки чоловіка і дружини вимагають часу та зусиль. Тому, чоловіки й жінки, – спіть на здоров’я! 

CREDO №1 (127) 2013 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар