ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 15 листопада 2013 р.

15.11.2013р. Б. / Папа: Не ганяйтеся за сенсаціями, дух цікавості віддаляє нас від Бога!

Папа і голуб
Дух надмірної цікавості породжує замішання, віддалюючи від нас Духа мудрості, який, натомість, дає нам мир.
 
На це, коментуючи читання зі старозавітної Книги Мудрості та з Євангелія від Луки, звернув увагу Папа Франциск у проповіді, виголошеній під час ранкової Святої Меси в Домі святої Марти сьогодні, 14 листопада 2013 року. За його словами, уривок із Книги Мудрості (7, 22 — 8, 1) описує «стан душі» справжнього християнина, який «живе у премудрості Святого Духа», що спонукає нас прямувати вперед. 

Божий Дух допомагає нам правильно судити, ухвалювати рішення згідно з Божим серцем, і завжди дає нам мир. «Це дух миру, любові, братерства, — зазначив Святіший Отець. — І святість полягає саме в цьому. В тому, чого Бог вимагав від Авраама: Ходи у моїй присутності та будь бездоганним». Хто так чинить, той, за словами проповідника, «мудрий», бо діє під проводом Божим. 

Але в євангельському уривку про те, як фарисеї розпитували Ісуса про прихід Божого Царства, бачимо інший дух, який суперечить духові Божої премудрості. Це дух надмірної цікавості: «Це трапляється тоді, — пояснив Папа,  коли ми хочемо запанувати над Божими проектами, над майбутнім, над речами, все знати, все взяти у свої руки». Фарисеї запитували Ісуса, бо хотіли знати дату, день… Такий дух цікавості віддаляє нас від Духа мудрості, тому що цікавиться «лише деталями, новинами, малими щоденними вістками», або лише тим, «як це станеться?». Таке наставлення віддаляє нас від Бога, це «дух надмірного пустослів’я». 

Ісус перестерігає перед такою цікавістю, кажучи: «Не дайте себе звести!» Ця цікавість викликає в нас бажання чути, що Господь то тут, то там об’явився, сказати: «Я знаю певного візіонера, візіонерку, що отримує листи від Богородиці». «Але ж Богородиця є Матір’ю! Вона всіх нас любить! Вона не є начальником пошти, щоб кожного дня надсилати послання», — наголосив Святіший Отець, додаючи: «Ті всі новинки віддаляють нас від Євангелія, від Святого Духа, віддаляють від миру і мудрості, від Божої слави і краси». 

Адже Ісус навчає, що Боже Царство «не приходить, щоб привернути увагу», у видимий спосіб, але «приходить у мудрості». Спаситель додає, що «Боже Царство є між вами», і саме в цьому полягає дія Святого Духа, «який дає нам мудрість і мир». «Боже Царство, — підсумував Папа Франциск, — є між нами, не шукаймо дивних речей, не шукаймо новизни в дусі світської цікавості. Царство Боже не приходить у сум’ятті, так само як Бог не промовляв до пророка Іллі у вихорі, в громі. Дозвольмо, щоб Святий Дух провадив нас уперед із тією мудрістю, яка є подувом лагідного вітру. Це Дух Божого Царства, про яке говорить Ісус. Нехай так станеться», — закінчив свою проповідь Папа Франциск.
 
За матеріалами: Радіо Ватикану Gość Niedzielny

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар