ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 11 листопада 2013 р.

11.11.2013р. Б. / Папа: вигнання торговців з храму — це образ реформи Церкви

Латеранська базиліка
Хоч ранкові Святі Меси, які Папа Франциск відправляє по суботах, мають виключно приватний характер, то з огляду на те, що на 9 листопада 2013 р. припадав літургійний спомин освячення Папської Латеранської базиліки, Святіший Отець виголосив коротку проповідь.
 
Він зазначив, що це свято є святом міста Рима, Церкви Рима та Вселенської Церкви, адже Латеранську базиліку, яка є катедральним собором Римської дієцезії, називають «Матір’ю всіх церков Urbe et Orbe». 

У літургійних читаннях дня Папа Франциск зауважив «три образи», які відображають суть Церкви. У Першому читанні, з книги Езекиїля, і 45-му Псалмі постає образ річкової води, яка тече з-під порогу святині та звеселяє місто Боже. Це образ благодаті, яка підтримує і живить життя Церкви, зазначив Понтифік. У Другому читанні, з Послання св. Апостола Павла до Коринтян, говориться про образ підмурку, яким є Ісус Христос, фундаменту, на якому збудовано Церкву. 

Євангеліє про очищення храму від торговців — це образ реформи Церкви. «Ecclesia semper reformanda», зазначив Папа і додав, що Церква повинна постійно змінюватися на краще, бо її члени — грішники, яким потрібне навернення. 

Франциск закликав вірних молитися, щоби Церква завжди була криницею потоку благодаті, який витікає з її фундаменту, Ісуса Христа, і щоби Церква давала вірним змогу постійного навернення до Ісуса. 

На початку IV століття Рим почав змінювати свій традиційний архітектурний вигляд завдяки імператору Константину та будівельній діяльності, якій він сприяв. З його ініціативи постала базиліка св. Йоана на Латерані, з баптистерієм і палацом, який став резиденцією єпископів Рима. Базиліка св. Йоана на Латерані — Мати усіх християнських храмів світу. Вона стала символом віри християн перших століть, які відчували потребу в тому, щоб єднатися в одному спільному місці для служіння Слова Божого та святих Таїнств. Свято Латеранської базиліки стало святом усіх католицьких храмів світу. Його відзначення в усій Вселенській Церкві свідчить про єдність із Понтифіком і любов вірних між собою та до нього.
 
За матеріалами: Ватыканскае Радыё

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар