ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 18 жовтня 2013 р.

18.10.2013р. Б. / Архиєпископ Челлі: комунікація — це не обмін банальностями

Клаудіо Марія Челлі
Папа Франциск хоче, щоб комунікація перебувала на службі культури зустрічі. Так Глава Папської ради з засобів масової комунікації архиєпископ Клаудіо Марія Челлі прокоментував вибір теми наступного Всесвітнього дня засобів масової комунікації, що відбудеться 1 червня 2014 року.
 
«Комунікація на службі справжньої культури зустрічі» — вибір цієї теми зумовлений бажанням Папи бути близьким до людей, брати участь у їхніх надіях і стражданнях, в їх палкому пошуку сенсу життя. 

Про це архиєпископ Челлі розповів 17 жовтня в інтерв'ю інформаційному агентству «SIR». Ієрарх поділився подробицями, пов'язаними з процесом обрання теми на Всесвітні дні масової комунікації. Починається все з того, що Папська рада з засобів масової комунікації консультується з медіа-експертами з усіх 5 континентів, щоб тема відповідала проблемам різних країн світу. Потім, пропозиції аналізуються і подаються в Держсекретаріат, щоб Папа міг особисто вибрати, ту тему, яку вважатиме найбільш актуальною. Цього року його вибір зупинився на темі «Комунікація на службі справжньої культури зустрічі». Архиєпископ Челлі підкреслив, що вона є актуальною як для традиційних медіа, таких як телебачення, радіо, друковані видання і кіно, так і для нових: інтернету і, перш за все, соціальних мереж. 

На думку ватиканського ієрарха, сприяння «справжній культурі зустрічі» через засоби комунікації відбувається насамперед, за умови щирого і шанобливого діалогу з «правдою інших». Тому, потрібно враховувати культурні відмінності, які має кожен з нас,  і ділитися тим гарним, добрим і правдивим, що маємо. 

Ставлячи в приклад Папу Франциска, архиєпископ Челлі зазначив, що він вміє промовляти до тих, хто перебуває на самоті і в розпачі, хто розчарований християнством і вважає його «непотрібним», нездатним дати сенс. Папа вчить нас, що «сприяння культурі зустрічі», означає прагнення йти назустріч іншим і подавати їм руку . На думку ієрарха, при цьому важливо, щоб комунікація не була простою «обміном банальностями», але сприяла пошуку істинного, доброго, красивого, того, що знаходиться в гармонії з гідністю людини, її цінностями і перспективами гідного життя . 

Обрана Папою тема переплітається з його вченням і закликами перших місяців понтифікату до створення атмосфери діалогу. Святіший Отець неодноразово заявляв, що сучасна людина часто живе в розчаруванні й розгубленості, викликаних кризою різних сфер життя. І тут засоби масової комунікації можуть зіграти свою позитивну роль – не розділяти і призводити до сварки людей, а об'єднувати й примиряти їх між собою. 

За матеріалами: Католицький Оглядач

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар