ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 25 вересня 2013 р.

25.09.2013р. Б. / Таїнства – це не магічні символи, а зустріч з Ісусом

Чаші
Боже смирення виявляється також через те, що Ісус завжди на нас чекає. Про це Папа Франциск говорив вчора, 24 вересня , проповідуючи під час ранкової Святої Меси в каплиці резиденції Будинку святої Марти.
 
Відправною точкою його гомілії був приспів Псалма з сьогоднішніх читань: «У дім Господній з радістю ходімо». У цьому контексті Святіший Отець наголосив на постійній присутності Господа Бога в нашому житті. 

Папа зауважив, що в історії вибраного народу були радісні часи, але й не бракувало важких моментів «болю, мучеництва, гріха». Однак, Господь навіть у найтемніші хвилини не залишає Свого народу. «Тому що Господь, ще в день гріха, того першого гріха, постановив і вирішив творити історію разом зі Своїм народом. І Бог, Який не має історії, тому що вічний, бажав творити історію, прямувати близько Свого народу. Навіть більше: стати одним із нас, і в Ісусі, як один із нас, крокувати поруч. І це говорить нам про Божу смиренність», – сказав проповідник. 

За словами Папи, саме через покору виявляється Божа велич. І навіть тоді, коли народ віддалявся від Нього через гріх, через ідолопоклонство, Він також був там, чекаючи на повернення. Ісус також був з усіма, з грішниками, з гордими, багато часу і зусиль віддав на те, щоб достукатися до загорділих фарисейських сердець. «Бог завжди на нас чекає. Він поруч з нами. В цьому полягає Його смирення. А Церква радісно оспівує цю присутність Бога, Який її супроводжує», – підкреслив Святіший Отець, пояснюючи, що через слова псалма: «З радістю увійдемо у дім Господній», вона висловлює саме це: йдемо з радістю, тому що Він з нами. 

Папа зауважив, що присутність Господа Ісуса в нашому щоденному житті здійснюється через Святі Таїнства. «Святі Таїнства, – сказав він, – не є магічним обрядом. Це зустріч з Ісусом Христом. У ній зустрічаємося з Господом. Це Він стоїть біля нас і нас супроводжує». 

Поряд з нами перебуває також і Святий Дух, навчаючи нас «того всього, чого ми не знаємо», пригадуючи нам все, «чого Ісус нас навчав». «Бог – Отець, Син і Святий Дух, є нашими попутниками, Вони творять історію разом з нами», – сказав Папа, додаючи, що Церква з великою радістю відзначає це у своїй Літургії.

За матеріалами: Радіо Ватикану

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар