ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 16 вересня 2013 р.

16.09.2013р. Б. / Хороший християнин бере участь у політиці

християни і політика
Смирення і любов – невід’ємні характеристики тих, хто керує, а громадяни, особливо католики, не можуть не цікавитися політикою. На це звернув увагу Папа Франциск у своїй проповіді під час ранкової Євхаристії 16 вересня у Домі св. Марти.
 
Понтифік розмірковував про владу, виходячи з Євангельського оповідання про центуріона, який з покорою і довірою просив Ісуса зцілити його слугу а також спираючись на заклик св. Павла молитися за керівників. Хто керує, той має «любити свій народ», бо «керівник, який не любить», не може керувати: максимум він досягне дисципліни, трохи порядку, але не керування», зазначив понтифік. Він згадав про Давида, який так любив свій народ, що навіть після гріха перепису попросив Бога карати не людей, а його. Таким чином, керівник народу повинен мати дві чесноти: любити свій народ і бути смиренним. 

«Неможливо керувати без любові до народу і без смирення! І кожний чоловік, кожна жінка, які беруть участь у служінні влади, мають запитувати себе: чи я люблю свій народ так, щоби служити йому якнайкраще? Чи я смиренний і слухаю інших, різні міркування, щоб обрати кращий шлях? Якщо не ставити таких питань, керування не буде добрим», — сказав Папа. 

З іншого боку, він нагадав, що й громадяни не можуть не цікавитися політикою та повинні молитися за тих, хто здійснює владу. 

«Ніхто не може сказати: я в це не заглиблююся, то вони керують… Ні, я відповідальний за їхнє керування і повинен краще старатися, щоб вони керували добре і робити це через участь у політиці, наскільки це можливо. Політика, як каже соціальне вчення Церкви, це одна з найвищих форм любові, бо стосується служіння спільному благу. Я не можу вмивати руки. Ми всі маємо щось робити», — підкреслив Папа. 

Однією з поширених тенденцій, відзначив Франциск, є постійне пліткування та нарікання на керівників, яке ллється з телебачення і газет: «завжди погано, завжди проти». «Можливо, керівник і насправді грішник, яким був і Давид, але я повинен йому допомагати своїми словами та поправками», тому що всі «мають брати участь у спільному благу». А коли чуємо розмірковування про те, що «добрі католики не лізуть у політику», то це неправда, це недобрий шлях. 

«Добрий католик втручається у політику, даючи з себе найкраще, аби керівник міг керувати. Але що є тим найкращим, що ми можемо дати керівникам? Молитва! І про це каже св. Павло: молитися за всіх людей, за царів, за тих, хто має владу. «Але, отче, то погана людина, їй місце у пеклі…» — Молися за неї, за нього, аби вони могли керувати краще, аби любили свій народ, аби служили своєму народові, аби вони були смиренні. Християнин, який не молиться за правителів, — то не добрий християнин!» — сказав Папа. 

Святіший Отець закликав молитися за керівників, навіть коли вони нам не подобаються. У такому разі потрібно молитися про їхнє навернення. «Про це кажу не я, а св. Павло, слово Боже», — підкреслив понтифік.
 
За матеріалами: Ватыканскае Радыё wiara.pl 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар