ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 2 серпня 2013 р.

02.08.2013р. Б. / Радість не залежить від пори року чи життєвих обставин


Фестиваль редемптористів
Десятий фестиваль редемптористської молоді відбувся 25-28 липня у Львові, в монастирі св. Альфонса конгрегації Найсвятішого Відкупителя.
 
У зустрічі взяли участь близько 350 представників із 16 молодіжних груп, що діють при парафіях і храмах, де служать редемптористи. Вперше у такому заході взяла участь молодіжна спільнота «Сіль» із греко-католицької парафії Матері Божої Неустанної Допомоги з Мінська (Білорусь). 

Темою фестивалю стали слова пророка Ісаї: «Ось я, Господи, пошли мене» (Іс 6, 8). Він був присвячений 100-річному ювілею служіння редемптористів візантійського обряду в Україні. 

Фестиваль, як належить, розпочався молитвою: учасники зібралися в церкві св. Йосафата на молебень до Пресвятої Богородиці. Тут вітальні слова до молоді звернув о. Ігор Колесник, протоігумен Львівської провінції редемптористів. На прикладі Марії та Єлизавети він пояснював, що радість не залежить від пори року або життєвих обставин, і закликав усіх взаємно ділитися радістю Божої присутності. «Сьогодні розпочинається час радості», – так о. Ігор завершив свої слова. 


Увечері відбулася презентація спільнот, а наступного дня відбулася творча інтелектуальна гра «Брейн-ринг», побудована на питаннях з історії редемптористів у світі та в Україні, а також на Катехизмі УГКЦ «Христос – наша Пасха». Одним із конкурсів гри було «Спільнота має талант»: хлопці зі «Світла Марії» вражаюче заспівали «Черемшину», були малюнки, що поставали просто на очах глядачів, декламація віршів, гуморески… А футбольні команди, які представляли свої спільноти, взяли участь у четвертому розіграші Кубка св. Альфонса. В упертій боротьбі перемогу здобула команда «Світлячки» спільноти «Світло Христа» зі Львова. Хлопці з Білорусі грали з командою із Кам’янця-Подільського. Спільнота "Світло Христа" станцювала банс для спільноти «УМХ» м. Новояворівська як знак примирення за непорозуміння, що виникли у фіналі Кубку св. Альфонса, чим приємно вразила присутніх та заслужила на оплески. 

Тема фестивалю «Ось я, Господи, пошли мене» стала також і темою творчих виступів, підготовлених усіма спільнотами. Кожен виступ надихав на роздуми, чи готові ми сказати Богові вже сьогодні: ось я, пошли мене! 

«Мені сподобався виступ білоруської спільноти, який показує, як християнин може оживлювати й навертати людей своїм прикладом, а ще виступ  спільноти «Кохавинські зірки». Ставитися до людей потрібно так, як хочеш, щоби ставилися до тебе. Так само важливо й не відвертатися від людей, навіть якщо в них є якісь недоліки, їм треба допомагати це подолати. Багато хто у світі потребує нашої допомоги. Тому треба допомагати іншим, і так знайдеш чимало справжніх братів», – поділився враженнями Максим Тимофєєв із Вінниці. 

27 липня колона учасників відправилася в невелике паломництво на Голосківські могилки, де поховані отці та брати редемптористи, й помолилися за померлих. Опісля розпочалася праця в групах, завданням якої було ближче ознайомитися з праведниками конгрегації: св. Альфонсом Марією Лігуорі, св. Герардом Маелем, св. Климентом Гофбауером, св. Йоаном Нойманом, блаж. Януарієм Сарнеллі, Миколаєм Чарнецьким та іншими. 

Вітаючи редемптористів із ювілеєм, молодь подарувала спільний букет із саморобних квіток, кожну з яких виготовила одна спільнота, зазначивши, що діти – це квіти життя, і справжнім букетом для духовних отців, які тут зібралися, є присутня тут молодь. У відповідь о. Ігор Колесник сказав, що це велике чудо: будучи монахом, мати стількох дітей. 

Щоби не поїхати з фестивалю, не залишивши «сліду в історії», на дорозі, спеціально для цього підготовленій, усі учасники залишили відбитки своїй долонь або ніг. 

о. Дмитрій Чарнель, Каталіцкі Веснік
Редемптористська молодь 

Х фестиваль редемптористської молоді 

Редемптористи, Львів
 

Фото: Володимир Борейко, Редемптористи

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар