ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 5 червня 2013 р.

05.06.2013р. Б. / Папа Франциск: Політкоректна мова – не для християнПапа ФранцискХристиянин не повинен вживати так звану політкоректну мову, схильну до лицемірства, а бути речником Євангельської істини з прямотою, властивою дітям. Про це сьогодні під час ранкової Меси у Домі Святої Марти говорив Папа Франциск. З Єпископом Рима, серед інших, співслужив блаженніший Нерсес Бедрос ХІХ, вірменський католицький Патріарх

Основою папських роздумів став сьогоднішній євангельський уривок, який розповідає про те, як фарисеї намагалися впіймати Ісуса на слові, ставлячи підступні запитання. Одним з них було запитання про те, чи слід юдеям платити податок поганському кесареві. Святіший Отець зазначив, що своє запитання вони ставлять «ласкавими словами, аж надто підсолодженими», намагаючись «показати себе друзями». Але все це – фальш, тому що вони «не люблять істину», а лише самих себе, «а тому й намагаються обдурити, втягнути ближнього у свою брехню, свій обман». 

«Це мова зіпсуття, лицемірства. В той же час, коли Ісус промовляє до Своїх учнів, то каже: “Ваша ж мова нехай буде: Так, так! Ні, ні!”. Лицемірство не є мовою істини, тому що істина ніколи не ходить самотня. Ніколи! Вона завжди ходить з любов’ю! Без любові не існує істина. Любов – це перша істина», – наголосив Папа, зазначаючи, що фарисеї «бажають істини, підпорядкованої своїм інтересам». У цьому випадку також існує любов, але «любов до себе самих», яка веде «до зради інших, до зловживання довірою». 
 
Ця мова, яка здається «переконливою», веде до помилки, до брехні. Зрештою, сьогодні солодкі слова линуть з уст тих самих людей, які вже наступного четверга ввечері заарештують Ісуса в Оливному саду та поведуть до Пилата. Христос, натомість, вимагає від того, хто йде за Ним, цілком протилежного, прямолінійної мови, «слова істини з любов’ю». «Лагідність, якої Ісус вимагає від нас, немає нічого спільного з цією запопадливістю», – підкреслив Святіший Отець, додаючи, що справжня лагідність є простою, як в дитини, «яка не лицемірить, бо ще не зіпсута». 

Папа також звернув увагу на певну «внутрішню слабкість», підтримувану марнославством, яка полягає в тому, «що нам подобається, коли про нас говорять гарні речі». І «зіпсовані знають про це», а тому «такою мовою намагаються нас послабити». 

«Задумаймося сьогодні: якою є наша мова? Чи промовляємо в істині, з любов’ю, чи може послуговуємося тією суспільно «коректною» мовою, коли говоримо гарні речі, яких не відчуваємо? Нехай же наша мова буде євангельською, браття!», – закликав Папа Франциск, заохотивши просити в Господа Бога того, щоб «наша мова була простою, мовою дитини, мовою Божих дітей, які промовляють в істині та з любові».
 

За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар