ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 14 травня 2013 р.

14.05.2013р. Б. / Папа про дорогу любові та шлях егоїзму


Папа
 
Якщо хочемо по-справжньому наслідувати Ісуса, ми повинні прожити життя, як дар, призначений для того, щоб його дарувати іншим, «а не як скарб, який треба зберегти». Про це говорив Папа Франциск під час проповіді, яку він виголосив у вівторок, 14 травня, під час Меси в каплиці «Дому Святої Марти».
 
У євангельському уривкові прозвучали слова Ісуса: «Ніхто не має більшої любові, як той, хто життя своє дає». 

Згадуючи про Юду Іскаріота, Святіший Отець звернув увагу на те, що він «ніколи не розумів, що означає дар». Це бачимо, коли Магдалина намастила Ісусові ноги дорогоцінним миром, а Юда гостро її скритикував: «Це ж можна було використати для бідних». «Це, – сказав Папа Франциск, – перша згадка в Євангелії, яку я знайшов про бідність, як ідеологію. Ідеолог не знає, що таке любов, бо не вміє даруватися». Хто любить, «той віддає своє життя, як дар», натомість, егоїст «дбає про своє життя, зростає в цьому егоїзмі і стає зрадником, але завжди самотнім», в той час, як той, «хто віддає своє життя з любові, ніколи не самотній: він завжди в спільноті, в родині». 

Юда, за словами Святішого Отця, був ідолопоклонником грошей, і це ідолопоклонство «привело його до того, що він відокремився від спільноти», і в цьому полягає «трагедія ізольованого сумління». «Коли християнин починає відокремлюватися, то також ізолює своє сумління від спільного сенсу, від чуття Церкви», – зауважив Папа, додаючи, що той, хто дарує своє життя, втрачає його і віднаходить в повноті, як навчав Ісус. 

«В ці дні очікування зішестя Святого Духа, просімо: Прийди, Святий Духу, прийди і дай мені це широке серце, це серце, яке буде здатним любити зі смиренням, з лагідністю, просімо широкого серця, яке буде здатним любити», – закликав Святіший Отець. 

За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар