ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 23 квітня 2013 р.

23.04.2013р. Б. / Сьогодні – іменини Папи


папа франциск
 
Сьогодні, 23 квітня, коли Католицька Церква вшановує св.Юрія, мученика, Папа Франциск відзначає свої іменини, адже його ім’я «Хорхе», яке кардинал Берґольйо мав до обрання на Святий Престол – то іспанська версія імені «Юрій».
 
З нагоди іменин Папи за традицією, у Ватикані сьогодні вихідний день. У часи понтифікату Йоана Павла II – Кароля Войтили – іменини Папи відзначали 4 листопада, в день пам'яті св. Карла Борромео. Іменини Бенедикта XVI – Йозефа Ратцінгера – відзначали 19 березня, у празник св. Йосифа. 

З давніх-давен у християнській традиції прийнято відзначати свято Небесного Покровителя, приклад якого для людини, що носить його ім’я, стає немовби життєвим кредо. Як кожне ім’я, так і хресне ім’я Хорхе, тобто Юрій, включає в собі задум Божого Провидіння, що виражає свідчення та служіння для Церкви й Божого люду. 

Святого мученика Юрія почитає Західна та Східна Церкви. У Церквах візантійської традиції його називають великомучеником, переможцем та чудотворцем. Святого Юрія найчастіше зображають як воїна, який перемагає дракона, що символізує боротьбу добра проти зла, яку повинна вести кожна людина, якщо хоче бути вірною Христові. 

Святий Юрій жив у ІІІ сторіччі в Каппадокії, був відважним полководцем та трибуном імператора, а коли почались переслідування християн, він не завагався відмовитись від слави та почестей, роздав усі свої маєтки бідним та встав на захист християнства. Він зазнав важких переслідувань та мук за сповідування Христа, які мужньо переніс, даючи приклад непохитної віри в Христа в усіх обставинах життя. 

Святого мученика Юрія поховали в місті Лідді, теперішній Лод поблизу Тель-Авіва в Ізраїлі. Його гробниця знаходяться в крипті храму Грецької Православної Церкви. 

Святіший Отець відзначає свої іменини відправою Служби Божої в Паолінській каплиці у Ватикані разом із кардиналами, які служать та проживають у Римі. 

За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар