ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 23 березня 2013 р.

23.03.2013р. Б. / Берґольйо: «Я – за збереження целібату, з усіма його плюсами та мінусами»


Папа Франциск 

В минулорічному інтерв’ю, говорячи на тему целібату, тоді ще кардинал  Хорхе Маріо Берґольйо відзначив, що у Східній Церкві священики можуть одружуватись, і «вони дуже хороші священики». Він сказав: «Це питання дисципліни, а не віри. Воно може змінюватись».
 
Про свою підтримку целібату він сказав: «Я - за збереження целібату, з усіма його плюсами та мінусами, тому що ми маємо десять століть швидше хорошого досвіду, ніж невдач, - сказав він, - Традиція має вагу і надійність.» 

Але незвичайним є те, як він оцінює свої заяви: «На даний момент я знаходжусь на боці целібату». Так само, відмічаючи, що деякі організації підштовхують до більшого обговорення цього питання, він сказав: «На даний час дисципліна безшлюбності стоїть твердо». 

«На даний момент» і «на даний час» - це не ті визначення, які зазвичай можна почути, коли єпископи та кардинали обговорюють целібат. 

Він навіть пішов на те, щоб висунути гіпотезу: «Якщо гіпотетично, Західний католицизм повинен був розглянути питання целібату,  я думаю, що він зробить це задля культурних міркувань (як на Сході), не більше ніж як право особистого вибору. 

Що є абсолютно неприйнятним для Папи Франциска, то це коли священик  не дотримується своєї обітниці целібату. «Якщо священик падає, - сказав він, - я допомагаю йому знову повернутись на його дорогу. Він має покаятися і повернутися до целібату.»
 
«Подвійне життя недобре для нас, - сказав він, - Мені це не подобається, тому що це означає будувати на брехні.» 

Крім того, якщо від священика завагітніє жінка, він повинен залишити служіння і повинен дбати про цю дитину, навіть якщо він вирішує не одружуватися на цій жінці. Бо якщо ця дитина має право на матір, то вона має право і на батька». 

Папа Франциск сприймає целібат дуже серйозно. Якщо це правило, його потрібно дотримуватись. Але чи можна змінювати правило? 

За матеріалами: National Catholic Reporter

Переклад: Олена Коротнюк, СREDO 

КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар