ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 12 березня 2013 р.

12.03.2013р. Б. / «Ми хочемо будувати з польським народом відносини в дусі взаємного прощення», – Блаженніший Святослав Шевчук


Святослав Шевчук
 
«Ми кажемо, що хочемо будувати відносини між українським і польським народом у дусі взаємного примирення та прощення, щоб наше минуле не отруювало нашого майбутнього. Адже ми є два братніх народи, сини одної Католицької Церкви. І ми разом повинні визнати наші гріхи. Ми разом маємо перепросити один одного, обійнятися і будувати спільне європейське майбутнє». Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук з приводу 70-річчя Волинської трагедії.
 
Глава Церкви нагадує, що це справді була трагедія українського та польського народів, яка сталася у 1943-му, під час Другої світової війни. Трагедія полягає в масовому братовбивстві поляків і українців. 

«Завдані тим конфліктом рани болять до сьогодні як українців, так і поляків. Тому, звичайно, потрібно просити Господа Бога необхідної благодаті для того, аби загоїти ці рани. Найкращий засіб загоїти рани й вшанувати жертв цього конфлікту з обох боків – правда про ці події, правда перед обличчям Ісуса Христа, який є Правдою», – наголошує Верховний Архиєпископ УГКЦ. 

Тож, продовжує він, зважаючи на цей біль, який вкотре відновлюється в тілі українського і польського народів, Синод Єпископів нашої Церкви звернув особливу увагу на цю трагічну подію, щоб, з одного боку, просити в Господа Бога дару зцілення, а з іншого – не дати можливості політикам маніпулювати цим болем, що його в собі носять два наших народи. 

«Не можна виправдати навіть одне вбивство, яке сталося, з будь-якої причини чи з будь-якої сторони, тому що це є переступом Божої заповіді "Не вбий!"», – звертається Глава і Отець Церкви до всіх вірних і небайдужих. Він наголошує на тому, що єпископат УГКЦ не хоче входити в історичну полеміку, а також не має на меті виступати зі звинуваченням когось. «Наше завдання – дати християнську оцінку тим фактам, аби ми справді могли загоїти наші рани, оздоровити пам'ять взаємним прощенням», – сказав на завершення Блаженніший Святослав. 

За матеріалами: Департамент інформації УГКЦТ 

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар