ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 5 березня 2013 р.

05.03.2013р. Б. / Конгрегація кардиналів: п’ятеро електорів ще не прибули



Конгрегація кардиналів: п’ятеро електорів ще не прибули
 
Станом на ранок вівторка в Римі були присутні 110 кардиналів-електорів.
 
П’ятеро прибули пізно ввечері у понеділок і одразу, на другому засіданні Конгрегації, принесли присягу зберігати у таємниці все, що відбуватиметься на конклаві. Ще двоє кардиналів дісталися Вічного Міста у вівторок вранці. Це іспанський кардинал Роуко Варела та поляк Грохолевський. Отже, ще п’ятеро електорів мають прибути, перш ніж Конгрегація зможе визначитися з датою початку конклаву. Відсутні кардинали Нагіб, Фам, Нич, Леманн і Тонг. 

На брифінгу сьогодні о 14.00 за римським часом о.Фредеріко Ломбарді також розповів журналістам, що кардинали «не поспішають» із визначенням дати початку конклаву, та зазначив, що завтра, у середу, о 17.00 за римським часом, Вселенська Церква покликана до молитви за кардиналів, які наближаються до прийняття цього визначного рішення. 

Отець Ломбарді розповів пресі, що сьогодні на ранковому засіданні було 11 виступів, як із боку кардиналів-членів Курії, так і з боку кардиналів – місцевих єпископів з усіх п’яти континентів. За словами о.Ломбарді, вони наперед записувалися, щоб зробити виступ. Усього за час роботи Конгрегації було зроблено 33 виступи. 

Виступи зосередились навколо діяльності Святого Престолу, куріальних дикастерій та їхніх відносин із єпископами-ординаріями по всьому світу, віднови Церкви у світлі ІІ Ватиканського Собору, нової євангелізації, Церкви та сучасних культур. 

Отець Ломбарді зазначив, що ще одним важливим питанням, яке розглядалось Конгрегацією, була Апостольська конституція Universi Dominici Gregis, що регулює період sede vacante і процес зміни Пап, та зміни, внесені останнім motu proprio Бенедикта XVI. За словами речника Святого Престолу, параграф 37 Конституції все ще обговорюється, і питання про початок Конклаву все ще відкрите, оскільки жодної конкретної пропозиції не пролунало. 

Він також додав, що кардинали «хочуть зрозуміти, скільки часу знадобиться для належної підготовки такої важливої події, не підштовхуючи її». Той факт, що кардинали вирішили не проводити вечірніх засідань Конгрегації у вівторок та середу, є ключовим для розуміння їхніх намірів не поспішати. 

Конгрегація також схвалила проведення Вселенської молитви у середу ввечері біля Вівтаря Петрового Престолу у соборі св. Петра. У програмі – урочиста Вечірня та поклоніння Пресвятим Дарам. Головувати на молебні буде декан Колегії кардиналів Анджело Содано. 

Сікстинську капелу зачиняють для відвідувачів вже зараз, щоб дати змогу працівникам ватиканських служб розпочати роботи з приготування приміщення до конклаву. 

Колегія кардиналів також затвердила остаточний текст послання від імені усіх кардиналів, адресованого Папі-емериту Бенедикту XVІ. Із 207 членів Колегії 148 зараз зібрані у Римі. 

Журналістам також показали відео з демонстрацією урн авторства італійського скульптора Чекко Бонанотте, які будуть використані під час голосування на конклаві. 

На висвітлення подій, пов’язаних із конклавом, уже акредитовано 4432 журналістів;  разом із постійним штатом працівників преси, акредитованих безпосередньо при Святому Престолі на постійній основі, понад 5000 осіб із 66 країн передають новини з Ватикану 24 мовами.
 
За матеріалами: Vatican Radio

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар