ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 1 березня 2013 р.

01.03.2013р. Б. / Розпочався період Sede Vacante


sede vacante

Пунктуально о 20.00 год. 28 лютого завершився понтифікат Папи Бенедикта XVI. Одночасно в Католицькій Церкві розпочався період Sede Vacante (період вакантного Святого Престолу), який триватиме до вибору нового Папи.

 
Бенедикт XVI віддав свою печатку і перстень рибалки кардиналові-камердинеру, який відповідає за їх знищення. В Апостольському Палаці у Ватикані опечатали двері та ліфт до папських апартаментів. А в Кастель Ґандольфо зачинили ворота Папської Резиденції, Швейцарська гвардія припинила свою службу. Таким чином світові було ознаменовано, що з цієї хвилини звільнився Римський Папський Апостольський Престол. Вступило в дію зречення Папи Бенедикта XVI, який відтепер має титул вислуженого Папи. У Церкві розпочався хвилюючий період молитви та очікувань на обрання 266-го Наступника святого Петра.

З настанням Sede Vacante Церквою керує Колегія кардиналів, яка, однак, не має жодних повноважень у питаннях, належних урядові Римського Архиєрея, а вповноважена лише до розв’язання невідкладних справ та організації обрання нового Папи. Колегія також відповідальна за збереження усіх прав Апостольської Столиці та Римської Церкви. Цю владу кардинали здійснюють шляхом щоденних загальних зібрань, у яких беруть участь усі кардинали, та окремих зібрань, які складаються з кардинала-камерленго та по одному кардиналові з трьох кардинальських чинів (єпископського, пресвітерського та дияконського), вибраних жеребкуваннямі з повноваженнями на три дні, після чого обираються інші. Окремі зібрання розглядають менш важливі питання.


З настанням Sede Vacante втрачають свій уряд керівники дикастерій Римської курії та Державний секретар. Виняток становлять кардинал-камерленго, Верховний Пенітенціарій, Вікарії для Римької дієцезії та Держави-міста Ватикану, Архипресвітер Ватиканської базиліки.

У разі смерті Папи кардинал-камерленго повинен офіційно її підтвердити в присутності Церемоніарія папських літургійних відправ та членів Папської палати. З настанням Sede Vacante кардинал-камерленго опечатує кабінети та покої Папи, знищує "перстень рибалки" та печатку Папи. Він управляє Апостольським палацом у Ватикані, а також Латеранським палацом та палацом Ґандольфо. З допомогою трьох кардиналів-асистентів кардинал-камерленго під час Sede Vacante розпоряджається матеріальними статками Святого Престолу.

Декан Колегії кардиналів повідомляє всіх кардиналів про вакантність папського престолу та скликає їх прибути до Рима для участі в зібраннях та Конклаві. Він також повідомляє про смерть Папи представників дипломатичного корпусу та глав держав. У конклаві, дату якого призначає зібрання кардиналів, беруть участь усі кардинали, яким до дня Sede Vacante не сповнилося 80 років життя.

Кардинали, які очолюють уряди, пов’язані з Sede Vacante:

Декан Колегії Кардиналів – кардинал Анджело Содано;
Віце-декан – кардинал Роже Етчеґерай;
Камерленго – кардинал Тарчізіо Бертоне;
Віце-камерленго – архиєпископ П’єр Луїджі Челата;
Кардинал-протодиякон – Жан-Луї Торан (оголошує ім’я нового Папи);
Вікарій для Римської Дієцезії – кардинал Аґостіно Валліні.
Очолюватиме конклав кардинал Джованні Батттіста Ре (старший серед кардиналів-виборців, які належать до єпископського чину, оскільки декан та віце-декан уже досягли 80річного віку).
 


За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар