ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 29 січня 2013 р.

29.01.2013р. Б. / Відпусти з нагоди ХХІ Всесвітнього Дня хворого


З нагоди ХХІ Всесвітнього Дня хворого, який відзначатиметься 11 лютого, Папа Бенедикт XVI уділив окремі відпусти. Відповідний декрет Апостольської Пенітенціарії було оприлюднено у вівторок, 28 січня.
 
Цей документ нагадує, що цьогорічне відзначення дня хворого відбувається в контексті Року віри та заклику до нової євангелізації, одним із засобів якої також є свідчення милосердної любові. А бажаючи, щоб щорічне відзначення Дня хворого в цьому особливому контексті стало ефективною катехизою про сенс страждання та підтримкою тих, хто опікується страждаючими, як тему Святіший Отець обрав приклад милосердного самарянина з Христової притчі. Він також призначив архиєпископа Зіґмунда Зімовского своїм посланцем на урочисте відзначення Дня хворого, що відбудеться в Марійському санктуарії в німецькому відпустовому місці Альтетінґу. 

А щоб вірні могли якомога краще духовно приготуватися до участі в цих подіях, Папа уділив дар відпустів, щоб «вірні, дійсно розкаяні та спонукувані милосердною любов’ю, за прикладом Милосердного Самарянина, в дусі віри та милосердя, віддавали себе на служіння страждаючим ближнім, а якщо вони самі є хворими, то щоб переносили біль та життєві незгоди, зі смиренним довір’ям підносячи душу до Бога та даючи відкрите свідчення віри шляхом Євангелія страждання».

Згідно з розпорядженням, повний відпуст один раз на день можуть отримати вірні, що з розкаяним і скрушеним серцем та сповнивши звичайні умови (Сповідь, Причастя та молитва в намірах Святішого Отця), від 7 до 11 лютого візьмуть участь в богослужіннях у санктуарії в Альтетінґу чи інших місцях, встановлених церковною владою, молячись в намірах Всесвітнього Дня хворого, та прокажуть «Отче наш», «Вірую» та молитву до Пресвятої Богородиці. 

Ті вірні, які в медичних структурах допомагають хворим, і через це не зможуть виконати того, про що йдеться вище, можуть отримати той самий відпуст, якщо в зазначені дні великодушно виконуватимуть своє служіння, немовби допомагаючи самому Господу Ісусові, проказавши зазначені молитви та постановивши, як тільки буде можливість, виконати згадані умови. 

Врешті, ті вірні, які з огляду на недугу, похилий вік чи іншу подібну причину не зможуть брати участь у згаданих відправах, можуть отримати повний відпуст, духовно єднаючись з ними, зокрема тоді, коли ці богослужіння та Послання Папи транслюватимуться через засоби комунікації, та набожно молитимуться за всіх хворих, жертвуючи Богові свої тілесні й духовні страждання. 

Натомість всі вірні, щоразу, коли в зазначені дні звертатимуться до Милосердного Бога з скрушеним серцем, молячись за хворих в дусі Року віри, можуть отримати частковий відпуст. 

Нагадаємо, відпуст, або індульгенція, це - повне або часткове зняття тимчасового покарання за гріхи. 

За матеріалами: Радіо Ватикан

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар