ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 25 січня 2013 р.

25.01.2013р. Б. / Нова душпастирська програма Польщі має стати відповіддю на кризу віри


На засіданні Єпископської душпастирської комісії у Варшаві 21 - 22 січня була прийнята нова душпастирська програма для Церкви в Польщі на  2013 – 2017 рр., яка проходитиме під гаслом: «Через Христа, з Христом і в Христі. Через віру і хрест до свідчення».
 
Програма першого року 2013/2014 була названа: «Я вірую в Сина Божого». Основна мета програми - як пояснив архиєпископ Гондецкі - прийняття і відновлення особистої віри в Сина Божого, і як наслідок, участь в житті спільноти і свідчення християнського життя. Нова програма також буде надавати вірянам пастирську опіку з підготовки до святкування 1050-річчя хрещення Польщі, яке відбудеться 2016 року. 

Метою душпастирської програми є відповідь на кризу. Познанський Митрополит зауважив, що в останніх століттях людство все далі відходило від гармонії між вірою, розумом і почуттями, гармонії, що була закладена у Середньовічній Церкві. Внаслідок Реформації, людина ставала все більше поневолена гріхом. Необмежена віра в прогрес цивілізації поставила Бога на задній план, сподіваючись, що людина власними силами збудує царство розуму і незалежності, а дорога до щастя це не шлях до спасіння, а утопічне повернення до природи. 

XIX століття проголосило смерть Бога і тому людина стає самотньою. Віра в Бога замінюється вірою в «абсолютний розум» (Гегель). XX століття є століттям смерті людини, яка повинна звільнити місце для «надлюдини», яка ідентифікується з конкретною расою або соціальним станом.
Місце віри в Бога займає віра в тоталітарну утопію безкласового суспільства, яке обіцяли марксисти. Замість того, щоб говорити про любов, говорять про расове чи класове братерство. 

Рубіж 1968 року пропонує «миттєве задоволення», гедонізм, а людина розглядається вже як вид тварини, ціль якої задоволення усіх своїх потреб (на першому плані секс). XXI століття пропонує концепцію «людини-машини», життя якої можна створювати заново і продовжувати за допомогою біотехнологій і медицини. З цим пов’язаний і культ тіла, який здійснюється за допомогою різних технік, що пов’язане з розвитком спа салонів, фітнес клубів і т.п. 

Відповіддю на цю кризу – як підкреслив архиєпископ Гондецкі – є Слово Боже, яке завжди є незмінним і має відповідь на найглибші рани людства. 

У рамках програми при парафіях будуть створюватися біблійні кола, відбуватимуться реколекції, створюватимуться спільноти. Важливим моментом цього року стане також урочисте вручення Євангелії від святого Марка вірянам усіх парафій Польщі. 

Нова душпастирська програма у Польщі розпочнеться 1 грудня 2013 року, у першу неділю Адвенту. 

За матеріалами: Католицький Медіа-Центр 

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар