ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

неділя, 13 січня 2013 р.

13.01.2013р. Б. / Бенедикт XVI: Бог прийшов, щоб вчинити нас вільними


Просячи Хрищення для своїх дітей, батьки виявляють і свідчать свою віру, радість бути християнами та приналежати до Церкви. На це звернув увагу Папа Бенедикт XVI у своїй проповіді, виголошеній під час Служби Божої, яку він очолив у неділю, 13 січня 2013 р., в Сикстинській каплиці Ватиканського палацу. У неділю після Богоявлення Церква латинського обряду святкує свято Господнього Хрищення. Згідно з установленим звичаєм, цього дня Святіший Отець охрищує немовлят, які народилися в сім’ях ватиканських працівників.
 
За словами Папи, євангельська розповідь про Хрищення Ісуса в Йордані показує «шлях пониження та упокорення, який Божий Син вільно обрав, щоб сповнити задум Отця». На початку свого прилюдного служіння Ісус приходить на Йордан, щоб отримати від Івана хрищення покаяння та навернення, що, на перший погляд, виглядає парадоксальним. «Однак, той, Який без гріха, стає між грішниками, щоб бути охрищеним», – зазначив Бенедикт XVI, пояснюючи, що Ісус стає на сторону грішників, висловлюючи Божу близькість, показує Себе «солідарним з нами, з нашими зусиллями навернутися, відкинути егоїзм, зректися своїх гріхів», а це для того, щоб сказати нам, що «якщо приймемо Його до свого життя, Він здатний піднести нас та привести до висот Бога Отця». І ця солідарність, як наголосив Святіший Отець, не є лише на словах, адже Ісус дійсно зодягнувся у наш людський стан.
 
Перед обличчям цього Ісусового смирення відкрилися небеса, під виглядом голуба зійшов Святий Дух, а голос з висот підтвердив уподобання Отця. Так об’явилася Пресвята Тройця. Папа зазначив, що в момент Хрищення стається, що людина «глибоко й назавжди єднається з Ісусом», відроджується, як Божа дитина, а увійшовши в дитинні взаємини з Отцем та звільнившись від первородного гріха, стає живим членом єдиного містичного тіла Церкви, стає здатною здійснити своє покликання до святості. «Дорогі батьки, – звернувся Бенедикт XVI, – просячи Хрищенння для своїх дітей, ви виявляєте та свідчите вашу віру, радість з буття християнами та з приналежності до Церкви. Це радість, що випливає з усвідомлення отримання великого дару від Бога – віри, дару, якого ніхто з нас не міг заслужити, але який даний нам безкорисливо, і на який ми відповіли своїм: так». Ця радість випливає з усвідомлення себе дітьми Бога, відкриття того, що ми в Його руках.
 
Звертаючись до хресних батьків, Святіший Отець пригадав про їхнє відповідальне завдання підтримувати батьків у вихованні дітей, допомагаючи їм передавати істини віри та свідчити євангельські цінності. «Завжди умійте давати їм свій добрий приклад через здійснення християнських чеснот», – закликав Папа, додаючи, що відкрито і безкомпромісно свідчити віру не є легко, особливо в контексті, в якому живемо. Дуже часто Бога бачать як того, Який обмежує нашу свободу, і слід позбутися цього обмеження, щоб людина могла бути собою. «Але це не так!», – наголосив Бенедикт XVI, пояснюючи, що таке наставлення свідчить про нерозуміннятого, чим є взаємини з Богом, адже «лише тоді, коли крок-за-кроком простувати шляхом віри, можна зрозуміти, як Ісус здійснює в нас визволяючу дію Божої любові, яка виводить нас з нашого егоїзму, із зацикленості на собі, щоб привести до життя у повноті».

Джерела: Радіо Ватикан

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар