ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 10 грудня 2012 р.

10.12.2012р. Б. / Ченстохова: ікона не постраждала, каплиця діє 
Недільного ранку 58-річний чоловік кинув банкою чорної фарби в ікону Матері Божої Ченстоховської, що в ясногурському санктуарії.
 
Представник зі зв’язків поліції з мас-медіа Йоанна Лазар підтвердила інформацію, що чоловік, імовірно – психічно хворий, мешканець Свідніци, кинув в ікону предмет, який виявився банкою фарби. Мотиви його вчинку невідомі. Ікона не постраждала. 

Від ушкодження люблений вірними образ захистило спеціальне скло. Каплицю одразу ж зачинили, і відкрили об 11.45, перед Месою спільноти отців-паулінів, яким належить Ясногурський санктуарій. Незабаром після цієї події до Ченстохови приїхали архиєпископ-сеньйор Станіслав Новак і єпископ-помічник Як Вонтроба, щоби перевірити стан ікони після спроби її знищення. Ченстоховський митрополит, архиєпископ Вацлав Депо скерував до вірних звернення із закликом про молитву винагородження за святотатський учинок. Вечірній Ясногурський апель о 21.00 також мав характер молитви перепрошення. На св.Месу в намірі винагородження, як і на Апель, вірних запросив пріор Ясногурського монастиря о.Роман Маєвський. 

На оголошені молитви вірні зібралися великим натовпом – не тільки місцеві католики, а й численні паломники, щоб ублагати Бога про прощення. 

«Сьогодні вранці рука безумця кинула в Образ фарбу, яка мала знищити обличчя нашої коханої Матері й Цариці, – сказав від час вечірнього Апелю о.Маєвський. – Це безумство без меж. Ніхто бо не спроможний знищити в нас Твоє Обличчя, Мамо, – глибоко відбите в наших серцях, збережене з живою вірою і надією; ніхто не спроможен знищити в нас твій найцінніший дар – Ісуса, Господа нашого і Спасителя».

У своїх роздумах отець пріор запитував, хто може радуватися тому, що Польща «опинилася на порозі всезагальної профанації Бога і людини. Хто сприяє тому, що довкола нас щодня вирує у словах і вчинках справжнє безумство без людських моральних гальм?».

Отець Маєвський пригадав слова Служи Божого о.Мар’яна Моравського, єзуїта: «Багато хто ображається у Вітчизні нашій, що Церква навчає таємниць, недоступних розумові, які впокорюють гординю розуму людського».

«Багато хто ображається на закони та приписи Церкви, ті, що проти самолюбства, пристрастей, лінощів, – казав далі пріор Ясногурського санктуарію. – Їх ображає свята сповідь, піст, Євхаристія, безшлюбність духовенства; все церковне їх дратує і ображає. Багато хто у нас ображений також і людською стороною та недоліками Церкви. Бачать у священиках, в ієрархії, в орденах багато недосконалостей, недбалості, спокус. Але найбільше їх відштовхує від Церкви її погорда до світу цього». 

Присутнім на молитві єпископам пріор подякував за їхню опіку, поліції та ченстоховським стражам – за допомогу.

У своєму слові на завершення Ясногурського апелю архиєпскоп Вацлав Депо пригадав слова св.Павла: де сильна дія благодаті, там більше й гріх проявляється. «Просімо, аби Благодать перемагала все. Маріє, чувай над нами всіма, аби ми не згубилися на дорогах Твого Сина», – сказав він. 


За матеріалами: Wiara.pl

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар