ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 8 грудня 2012 р.

08.12.2012р. Б. / Священик має навчитися відпочивати у молитві, – о. Станіслав Помикала SJ


 
У священицькому житті є багато втоми та виснаженості. Їх неможливо зняти переглядом телебачення, прослуховуванням музики чи серфуванням в інтернеті. У такі моменти не можна пропускати молитву Літургії Годин, бо це буде помилкою. Втомлена людина має повертатися до джерела відновлення своїх сил. Що більше священик утомлений – то більше повинен молитися Літургією Годин та перебувати перед Пресвятими Дарами.
 
Про це говорив о. Станіслав Помикала SJ під час реколекцій для священиків Кам’янець-Подільської дієцезії, які закінчилися минулої п’ятниці у Городку на Хмельниччині. У духовних вправах взяли участь близько 65 священиків, більшість із яких працюють у Кам’янець-Подільській дієцезії. Душпастирі переживали реколекції разом з ординарієм дієцезії, єпископом Леоном Дубравським. 

«Священики мають завдання – навчитися «розслаблятися» на молитві псалмами, - казав отець-реколекціоніст. - Від доброго слова людина стає доброю. Щоб стати добрим, треба зустрічатися не з порожнім ТВ, а з живим Словом». 


Отець Станіслав закликав священиків будувати своє життя на Біблії та молитися без поспіху. «Читати молитви - ще не означає молитися. А якщо їх читати лише щоб відбути обов'язок – то молитва занепаде, перестане бути потрібною». 

Єзуїт підкреслював, що молитва не повинна переходити у механічну звичку, що вона має базуватися на внутрішньому налаштуванні, на відчутті потреби такої молитви. Священик повинен тужити за Часословом. Саме у цій молитві міститься підтримка для нього. 

«Єдина наша сила – це Боже Слово, яке створює й змінює світ та історію, - говорив реколекціоніст. - Аби священик міг добре проповідувати, він повинен бути сам щодня наповнений Божим Словом».

Отець Станіслав Помикала SJ, який зараз працює в Білорусі, не вперше проводив духовні вправи в Україні. Понад сім разів він проголошував реколекції монахиням-каремліткам у Харкові, кілька разів - у Києві та Львові. Але, як сам каже, – поки не стрівся на духовних вправах із місцевими священиками, то мав враження, ніби ще й не знав Церкви в Україні. 

Тема реколекцій про молитву Часословом (Бревіарієм) у отця Станіслава народились у поїзді. Хоч він планував говорити на іншу тему, проте на молитві йому Господь підказав говорити саме про Літургію Годин. 

У коментарі для  CREDO о. Станіслав сказав, що священик має бути носієм і подателем любові Бога до людини, вірності Бога. «Саме на цьому полягає місія священика: бути вірним і слухняним Богові та покірним перед людиною. Священик має бути милосердним братом, який приносить Боже милосердя людині. Таким чином, священик є немовби таїнством посередництва між Богом та людьми. Священик є таїнством самого Христа, Його священицького серця у світі,» - сказав реколекціоніст. 

 
 

 о. Микола Мишовський

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар