ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 22 листопада 2012 р.

22.11.2012р. Б. / Про що говорили на Синоді Єпископів УГКЦ 
П’ятдесят восьма сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Брюховичах (біля Львова) 19−20 листопада.
 
У синодальних засіданнях брали участь усі єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та преподобний отець-архимандрит Сергій (Гаєк), Апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі. 

На початку Синоду Блаженніший Святослав повідомив присутніх про участь УГКЦ у Папському Синоді, а Владика Богдан (Дзюрах) розповів про підготовку до урочистого проголошення блаженного мученика Володимира Прийми Покровителем мирян УГКЦ. Членів Синоду також було поінформовано про правові акти Верховної Ради, Кабінету міністрів та Адміністрації Президента України, що стосуються релігійного життя. 

Для поглиблення головної теми минулої сесії Синоду Верховного Архиєпископства – життя священика в парафії – було заслухано проміжний звіт робочої групи з опрацювання Душпастирської інструкції «Добрий пастир», який склав о. д-р Володимир Ждан, голова цієї робочої групи. 

Значну частину синодальних засідань було присвячено опрацюванню синодальних документів, а саме: документа щодо візитації парафії єпископом, який представляв Владика Тарас (Сеньків); «Устав парафії», що його представив Владика Дмитро (Григорак); «Норми служіння Божественної Літургії»; та «Душпастирський катехитичний порадник Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ», який було затверджено в цілості. Синод також затвердив на річний випробувальний термін Положення про порядок підготовки та розгляду синодальних документів і прийняв у першому читанні проект душпастирського звернення «Неділя – день Господній», який представляв Владика Ярослав (Приріз).

Серед інших тем було обговорено питання про збереження культурно-мистецьких надбань Церкви, яке доповіла д-р Даніела Стоділка з Канади, та затверджено протокол канонічно-душпастирської розмови і формуляри, що їх потрібно заповнювати перед уділенням таїнства Подружжя. Також було заслухано інформацію про діяльність Бюро УГКЦ з питань екології та референтів з питань екології в єпархіях і екзархатах Верховного Архиєпископства, яку представив проф. Володимир Шеремета. 

Синод уважно розглянув інформацію про випадки залучення духовенства Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до агітації на минулих виборах та ствердив, що така незаконна діяльність суперечить суті Церкви та є зловживанням її авторитету. Як наслідок розгляду цього питання, було вирішено створити Комісію для вивчення поведінки духовенства на минулих виборах до Верховної Ради України та  доручити Преосвященному Владиці Богданові (Дзюраху) очолити робочу групу з опрацювання проекту «Правильника щодо поведінки духовенства під час виборчих кампаній в Україні». 

У розділі фінансового блоку питань було заслухано звіт про діяльність заснованого УГКЦ недержавного пенсійного фонду «Покрова», який склав отець Василь Копичин, голова Ради цього Фонду, визнано потребу навчання основ пенсійного забезпечення в контексті фінансово-економічної грамотності в церковних навчальних закладах Верховного Архиєпископства та  обговорено питання про фінансово-господарське життя Церкви. 

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства відзвітував отець Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій. 

20 листопада в архикатедральному соборі Святого Юра, що у Львові, єпископи Синоду відслужили поминальну Літургію за покійним єпископом Михайлом (Гринчишиним), Апостольським екзархом для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, який помер на 83-му році життя 12 листопада. 

П’ятдесят дев’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у лютому 2013 року.


За матеріалами: Департамент інформації УГКЦ

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар