ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 27 жовтня 2012 р.

27.10.2012р. Б. / Блаженніший Святослав: Без особистої зустрічі з Ісусом неможливо належно опанувати жодну богословську дисципліну


У Ватикані від 7 до 28 жовтня 2012 р. триває ХІІІ Генеральна Асамблея Синоду Єпископів Католицької Церкви, темою якої є «Нова євангелізація для передавання християнської віри». У міжчасі синодальних засідань, Глава Української Греко-Католицької Церкви приділив окрему увагу українським студентам, які здобувають знання у папських університетах та інститутах Риму. У ці дні Блаженніший Святослав відвідав римський студентат Отців Василіян, а також студентів єпархіяльних семінарій та Українського Католицького Університету, що проживають в українських колегіях Вічного Міста.
 
У п’ятницю, 26 жовтня 2012 р., після закінчення пообідньої зустрічі Синодальних Отців, Глава УГКЦ, у супроводі владики Діонісія Ляховича, ЧСВВ, апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, відвідав Папський Український Інститут Покрова Пресвятої Богородиці. «Щиро дякуємо Вам за те, що у настільки насиченому робочому графіку праць Синоду Ви знайшли час, щоб нас відвідати… Ми вітаємо Вас у нашій великій родині», – саме такими словами розпочав своє вітальне слово ректор Папського Інституту отець Луїс Касіян, ЧСВВ. І справді, цього вечора відчувалась атмосфера великої єдиної родини, лунали пісні не лише українською, але й курдською та арабською мовами, адже цього року в Інституті Покрова продовжують свою духовну формацію не лише українські студенти, але також і студенти-богослови з країн Близького Сходу, колиски християнства: Ізраїлю, Лівану, Іраку, Сирії та Єгипту. Звертаючись до присутніх студентів семінаристів та священиків, Блаженніший Святослав наголосив: «Під час навчання у Вічному Місті ви й справді маєте унікальну нагоду відчути та пережити «католицькість» Христової Церкви», – додавши, що у наш час необхідно розширити горизонти свого сприйняття і не думати категоріями виключно своєї окремої Церкви, але відкритись на усю Христову Церкву. Блаженніший Святослав підкреслив, що перебування та навчання у Вічному Місті – це привілей, адже на римські студії було вибрано обмежене число серед усіх бажаючи, тому студенти папських колегій повинні буди гідними представниками своїх Церков, при цьому завжди пам’ятаючи, що ці Церкви на них очікують та покладають великі сподівання. Навчання наших студентів у Римі повинно сприяти зустрічі кожного з живим Христом, без якої неможливо по-справжньому пізнати Бога та належно опанувати жодну богословську дисципліну.
 
Далі Глава УГКЦ поділився із студентами головними думками та пропозиціями, які лунали під час праці Синодальних Отців, своїми спостереженнями щодо викликів, які сьогодні стоять перед Церквою, та нашою відповіддю на них, а також своїми думками про присутність та роль представників Східних Католицьких Церков у такому масштабному заході як Синод Єпископів Католицької Церкви. На закінчення, відповідаючи на запитання студентів, було заторкнуто також питання стосунків Церкви та влади в Україні, проекту закону про релігійну свободу, який 16 жовтня був прийнятий у другому читанні Верховною Радою України.

А на суботу, 27 жовтня, запланована зустріч із студентами Папської Колегії святого Йосафата.

Джерела: Радіо Ватикан

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар